Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

MISTRZOWIE Z BOSIR-U BRZESKO

Kręgielnia

Trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów U 23 zdobyli reprezentanci BOSiR – u Brzesko  w ostatni weekend:

–  medal złoty w starcie indywidualnym juniorów

–  medal srebrny w konkurencji par juniorów

–  medal srebrny w konkurencji drużynowej

Zawody o krajowy czempionat w kategorii juniorek i juniorów odbyły się w tym roku na  uruchomionej kilka miesięcy temu sześciotorowej kręgielni w Sierakowie.

Po złoto i tytuł  Mistrza Polski w starcie indywidualnym sięgnął po raz czwarty w swojej  kręglarskiej karierze reprezentant BOSiR- u grający na co dzień w czesko – słowackiej  INTERLIDZE (TJ Rakovice) Jakub Kuryło.

Drugi medal (srebrny) i tytuł I Wicemistrzów Polski  w konkurencji par wywalczyła para Jakub Kuryło (620 kręgli) i Gabriel Zastawnik (582 kręgle).

Trzeci medal również srebrny w konkurencji drużynowej wywalczyli nasi juniorzy. Poza wymienionymi wyżej  w składzie wicemistrzowskiej drużynyzagrali: Bartłomiej Hynek (582  kręgle – nowa życiówka Bartka) i Maciej Hamielec  (549 kręgli).

Naszym juniorom gratulujemy.

Warto również wspomnieć, że jedyna reprezentująca BOSiR Brzesko juniorka Izabela Cebula  zagrała  dwie równe i  dobre gry  570 kręgli w eliminacjach i 583 kręgle w finale dzięki czemu została  ostatecznie sklasyfikowana indywidualnie na 6 miejscu.  W  parze Izabela zagrała z koleżanką  z Łazisk  Górnych Mają Karpowicz (556 kręgli) i tu dziewczyny jako para zajęły niezbyt lubiane miejsce czwarte  przegrywając walkę o podium 16 kręglami.

Organizatorom należą się brawa za przygotowanie obiektu i sprawne przeprowadzenie mistrzostw oraz fantastyczną atmosferę w czasie całych zawodów.

Wszystkim reprezentantom BOSiR- u jeszcze raz gratulujemy udanego występu i zdobytych medali.