Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

V-CE MISTRZOWIE POLSKI Z BOSIR-U BRZESKO

Kręgielnia

W dniach 2-3 marca 2024 r. we Wronkach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 23 w konkurencjach sprint i tandem mieszany.

Drużynę Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji reprezentowała dwójka zawodników, Gabriel Zastawnik oraz Izabela Cebula.

W pierwszym dniu mistrzostw odbyła się konkurencja tandem mieszany. Gabryś i Iza rozstawieni bardzo wysoko (rozstawienie na podstawie rankingu SKK Polskiego Związku Kręglarskiego, gdzie zawodnicy zbierają punkty przez cały sezon) zaczynali zmagania od ćwierćfinałów. Stanęli na wysokości zadania i sięgnęli po tytuł Vice-Mistrzów Polski w tandemie mieszanym juniorów, ulegając w finale tandemowi Wiktor Nowak (KK Wrzos Podolski Sieraków) i Natalia Bucholc (MLKS Tucholanka Tuchola).

Podczas drogi do finału, było wiele wzlotów i upadków, ale zimna krew w rzutach zwycięstwa przyniosła zawodnikom z Brzeska srebro. W ćwierćfinale pokonali tandem z klubu KS Start Gostyń Aleksandrę Banaszak i Szymona Banaszaka, a w półfinale dobrze grających gospodarzy Sandrę Szczepską oraz Macieja Olczyka z klubu KK Dziewiątka-Amica Wronki.

Późnym popołudniem odbyły się pierwsze pojedynki sprintów juniorów i juniorek. Iza wystartowała od 1/8 finału, gdzie jej przeciwniczką była Magdalena Wysocka z klubu MLKS Tucholanka Tuchola. Wynik w torach 1:1 skutkuje rzutami zwycięstwa, gdzie Iza wygrywa w stosunku 16:14 i przechodzi do niedzielnych ćwierćfinałów. Na następny dzień jej przeciwniczką była Wanessa Krzętowska z KK Wrzos Podolski Sieraków. Mimo wyższego rezultatu 182:172 w torach jest 1:1 ,co jest jednoznaczne, że zawodniczki będą oddawać rzuty zwycięstwa. Niestety Iza w pojedynku „o medal” przegrywa w 19:23 i odpada z gry.

Gabryś rozstawiony najwyżej z juniorów zaczynał od 1/8 finału. Jechał tam w roli faworyta do osiągnięcia złota. W pierwszym pojedynku po dobrej grze i jednym z najbardziej zaciętych pojedynków tych mistrzostw, uległ Michałowi Skalskiemu z klubu KS Pilica Tomaszów Mazowiecki w rzutach zwycięstwa 20:25 i odpadł z dalszej rywalizacji sprintów.

Tandemy i sprinty charakteryzują się tym, że mając umiejętności też trzeba mieć odrobinę szczęścia. Jest lekki niedosyt, ale zarówno Gabryś i Iza nie zwalniają tempa, bo już za niespełna 3 tygodnie rozpoczynają się kolejne Mistrzostwa Polski do lat 23 w konkurencjach indywidualnych oraz w parach. Mamy nadzieję, że również i te mistrzostwa zakończą się kolejnymi medalami dla zawodników z BOSiR Brzesko.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR