Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Strefa Płatnego Parkowania

parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 5.01.2021r. (Dz. U. z 2021 poz.67) w sprawie wysokości kosztów upomnienia doręczanego zobowiązanemu przed wszczęciem egzekucji administracyjnej od dnia 13.10.2021 wzrasta wysokość kosztów upomnienia z 11,60 zł do 16,00 zł. Oznacza to, że do każdego upomnienia wysłanego do zobowiązanego od 13 października 2021r. zostaną doliczone koszty upomnienia w wysokości 16,00 zł.

dodano dnia 12.10.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Informujemy, że przerwa techniczna czytników kart w parkometrach zostaje przedłużona do 05.09.2021. Płatność kartą we wszystkich parkometrach na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku będzie dostępna od poniedziałku 06.09.2021. Za utrudnienia przepraszamy.

dodano dnia 02.09.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Informujemy, że w dniach 30-31.08.2021 ( poniedziałek i wtorek) płatność kartą we wszystkich parkometrach na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku będzie niedostępna. Za utrudnienia przepraszamy.

dodano dnia 24.08.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Informujemy, że związku z awarią kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania jest utrudniony. Pracujemy nad szybkim usunięciem usterki. Prosimy o kontakt mailowy parkingi@sportbrzeski.pl.

dodano dnia 19.07.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Uprzejmie informujemy, że parking Park & Ride ( parking na dworcu PKP) jest terenem monitorowanym. Przypominamy, że obiekt ten jest terenem publicznym, na którym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu pod karą grzywny w wysokości 100 zł. i zakaz zaśmiecania pod karą grzywny 500 zł. o czym informują nowo zamontowane tablice. Prosimy Klientów Park & Ride o przestrzeganie powyższych zasad.

dodano dnia 27.05.2021


parking_znak
UWAGA! Ważne informacje dla Klientów SPP w Brzesku
Informacja o sposobie obsługi Klintów SPP Brzesko w czasie pandemii.
informacje dotyczące składnia reklamacji

dodano dnia 10.03.2021


parking_znak
informacja o możliwości elektronicznego zamówienia abonamentu

1.Złóż zamówienie na dany abonament poprzez wysłanie wiadomości mailowej na adres: parkingi@sportbrzeski.pl, wiadomość musi zawierać następujące informacje:

 • pełne dane osoby zamawiającej ( imię, nazwisko, adres, nr telefonu)
 • typ abonamentu („A”, „M”, „I”)
 • termin ważności abonamentu ( minimalny okres 1 miesiąc )
 • w przypadku abonamentu „M” proszę dodatkowo załączyć oświadczenie o zameldowaniu oraz kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu.     Oświadczenie o zameldowaniu
 • w przypadku abonamentu „I” proszę dołączyć skan/zdjęcie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej (awers oraz rewers).

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość z kwotą należną do zapłaty na wskazane konto.

3. Po dokonaniu płatności prześlij nam jako załącznik potwierdzenie wpłaty ( wygenerowane przez bank).

4. Po zaksięgowaniu środków na naszym koncie ( trwa to zazwyczaj od 1 do 3 dni roboczych) poinformujemy Cię o tym oraz przygotujemy abonament i dostarczymy go do skrzynki listowej lub pod wskazany adres na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku.

UWAGA: PRÓBA DOSTARCZENIA ABONAMENTU BEDZIE JEDNORAZOWA. W PRZYPADKU NIE STAWIENI SIĘ POD WSKAZANYM ADRESEM WYŚLEMY INFORMACJĘ E-MAILOWĄ O KONIECZNOŚCI ODEBRANIA ABONAMENTU Z PUNKTU OBSŁUGI KLIENTA SPP ( BRZESKO UL. BROWARNA 13A).

dodano dnia 10.0.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

W dniu dzisiejszym tj. 12.02.2021 w godzinach 8:00-15:00 kontynuujemy odśnieżanie i wywożenie śniegu z miejsc parkingowych przy ulicach:

 • Puszkina
 • Chopina
 • Długa
 • Sobieskiego
 • Sienkiewicza
 • Słowackiego

Pomimo wielokrotnych próśb kierowcy pozostawiają pojazdy na zaśnieżonych miejscach parkingowych. Uniemożliwia nam to wykonywanie pracy. Informujemy, że w przypadku pozostawienia pojazdów w rejonie odśnieżania,  będzie on pominięty ze względu na prawdopodobieństwo uszkodzenia pojazdów (prace wykonywane są za pomocą ciężkiego sprzętu).

W dalszej kolejności planujemy odśnieżać i wywozić śnieg z miejsc parkingowych na ulicach :

 • Józefa Piłsudskiego
 • Asnyka
 • Wyszyńskiego 
 • Grunwaldzkiej
 • Matejki
 • Berka Joselewicza
 • Krótkiej

Odśnieżanie na tych ulicach planujemy rozpocząć jeszcze w dniu dzisiejszym. Prace będą kontynuowane w sobotę w godzinach 08:00 – 13:00 i w poniedziałek od 08:00-20:00. 

dodano dnia 12.02.2021


parking_znak

Szanowni Klienci !!!

Uprzejmie informujemy, iż trwa odśnieżanie i wywożenie śniegu z miejsc parkingowych w SPP Brzesku. 

W dniu dzisiejszym tj. 11.02.2021 ok. godziny 18 planujemy odśnieżać miejsca parkingowe przy ulicach:

 1. DŁUGA
 2. PUSZKINA
 3. CHOPINA
 4. SIENKIEWICZA
 5. SŁOWACKIEGO
 6. SOBIESKIEGO

Odśnieżanie odbywa się ciężkim sprzętem, w związku z tym PROSIMY O PRZEPARKOWANIE SAMOCHODÓW PO GODZ. 18:00.

dodano dnia 11.02.2021


parking_znak

Szanowni KLIENCI!!!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15.02.2021 roku ( poniedziałek) BOK SPP nie będzie czynne.

W tym dniu nie będzie można załatwić żadnych formalności związanych z opłatami i wydawaniem abonamentów. Jedyna formą kontaktu z BOK SPP będzie komunikacja telefoniczna pod nr tel. 14 68 65 031.

Powyższe utrudnienia związane są ze zmianami systemów informatycznych.

dodano dnia 03.02.2021


parking_znak

Szanowni KLIENCI!!!

W związku z prośbami ze strony klientów SPP uprzejmie informujemy, że administrator Strefy Płatnych Parkingów podjął decyzję o sprzedaży wszystkich abonamentów na maksymalny okres całego roku tj.  do końca 2021 r.


parking_znak

UWAGA !
Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 24.12.2020r. oraz w dniu 31.12.2020r. będzie nieczynne. Jednocześnie informujemy, że dzień 31.12.2020r. jest dniem wolnym od opłat parkingowych.           


Mikołaj - Życzenia Świąteczne

parking_znak

UWAGA !

Szanowni Klienci przypominamy, iż w związku  koniecznością przeciwdziałania zagrożeniom związanym z COVID-19 w dalszym ciągu Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania czynne jest  w godzinach 10-13:30. W sprawach ważnych, niecierpiących zwłoki, możliwy jest kontakt osobisty po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Wszelkie zapytania, pisma, reklamacje etc. prosimy kierować  w trybie elektronicznym i telefonicznym.

14 68 65 031

parkingi@sportbrzeski.pl


parking_znak

Uwaga ! Po tym rozpoznasz kontrolerów SPP w Brzesku.

Od dnia 13.07.2020 znakiem rozpoznawczym i standardem jest jednakowy, kompletny oraz profesjonalny ubiór kontrolerów SPP. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej rozpoznacie Państwo kontrolerów, którzy chętnie udzielą Państwu pomocy.


parking_znak

Szanowni Klienci Strefy Płatnych Parkingów!!!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.06.2020 zakończyliśmy montaż czytników kart płatniczych w parkomatach. Od dnia 01.07.2020 za bilety parkingowe we wszystkich parkomatach SPP w Brzesku można zapłacić zbliżeniowo przy użyciu karty bankomatowej.

Instrukcja zakupu biletu parkingowego za pomocą karty bankomatowej jest przedstawiona na frontowej ścianie parkomatu.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy zakupu biletów parkingowych. 

parkometr

parking_znak

Szanowni Klienci Strefy Płatnych Parkingów!!!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.06.2020 rozpoczynamy montaż czytników kart płatniczych w parkomatach znajdujących się na terenie Strefy Płatnych Parkingów w Brzesku. Zakończenie montażu czytników jest przewidziane na 30.06.2020 r. Montaż czytników kart płatniczych/bankomatowych pozwoli Naszym Klientom w sposób łatwy i przejrzysty zakupić bilet parkingowy. Poniżej przedstawiamy instrukcję zakupu biletu parkingowego. Zakup odbywa się poprzez zbliżenie karty płatniczej do czytnika. Z uwagi na prowadzone prace montażowe, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z parkomatu.

Instrukcja zakupu biletu w parkometrze.
Parkowanie płatne pon-pt 9-17, cennik

parking_znak

UWAGA!

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 10.04.2020r. (Wielki Piątek) jest nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.


parking_znak

KORONAWIRUS – ZMIANA GODZIN URZĘDOWANIA BOK SPP

Szanowni Klienci w związku  koniecznością przeciwdziałania zagrożeniom związanym z COVID-19 od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania czynne będzie w godzinach 10-14. W sprawach ważnych, niecierpiących zwłoki możliwy jest kontakt osobisty, jedynie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Wszelkie zapytania pisma, reklamacje etc. prosimy kierować  w trybie elektronicznym i telefonicznym.

14 68 65 031

parkingi@sportbrzeski.pl


parking_znak

UWAGA !

Szanowni Klienci w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa ( COVID-19), w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin od 16 marca 2020r. do odwołania Biuro obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania obsługiwać będzie wyłącznie w trybie elektronicznym i telefonicznym. W sprawach ważnych, niecierpiących zwłoki możliwy jest kontakt osobisty, po wcześniejszym uzgodnieniu.

tel: 14 68 65 031 lub parkingi@sportbrzeski.pl


parking_znak

UWAGA !

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje o możliwości załatwienia spraw drogą telefoniczną oraz elektroniczną.

tel: 14 68 65 031 lub parkingi@sportbrzeski.pl


parking_znak

UWAGA!

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 01.02.2020r. nie prowadzi dystrybucji kart parkingowych poprzez punkty sprzedaży. Karty parkingowe można zakupić jedynie w BOK SPP przy ul. Browarnej 13a od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Jednocześnie informujemy, iż opłatę za parkowanie można uiścić poprzez:

 1. wykupienie biletu parkingowego w parkometrach zlokalizowanych w strefie płatnych parkingów;
 2. prawidłowe skasowanie kart parkingowych;
 3. wykorzystanie aplikacji moBiLET;
 4. zakupienie karty abonamentowej w biurze BOK SPP.

parking_znak
mrugająca kolorowa choinka
Życzenia Świąteczne - Wesołych Świąt!

parking_znak

UWAGA! Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 24.12.2019r. oraz w dniu 31.12.2019r. jest nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.


parking_znak

UWAGA! Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 03 października 2019 r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku uruchomionych zostało sześć kolejnych parkomatów. Zostały one posadowione na następujących ulicach i placach:

 • na skrzyżowaniu ulic Berka Joselewicza z ulicą Krótką;
 • na ulicy Legionów Piłsudskiego ( na wysokości sklepu Drewchem );
 • na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Sobieskiego;
 • na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicą Słowackiego;
 • na ulicy Zielonej ( koło banku PKO BP );
 • na placu przy ul. Głowackiego ( naprzeciwko Urzędu Miasta).

parking_znak

Zapraszamy do korzystania z naszych Parkomatów !!!

parkometr_montaż

parking_znak

UWAGA! Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 19.04.2019r. (Wielki Piątek) jest nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 12 lutego 2019 r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku uruchomiono kolejny parkometr. Zamontowany został na ul. Kościuszki/Jagiełły (naprzeciwko Sądu).

Mapa Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku
UWAGA! Mapa poglądowa. Dokładny obszar Strefy Płatnego Parkowania wyznaczony jest oznakowaniem pionowym i poziomym strefy.


parking_znak

UWAGA! Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 24.12.2018r. oraz w dniu 31.12.2018r. jest nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.


parking_znak

Uwaga kierowcy! Parking przy ul. Sobieskiego czasowo wyłączony z ruchu.

W związku z przebudową chodnika na ul. Sobieskiego, od dnia 5 listopada 2018r. do czasu zakończenia robót budowlanych, parking zlokalizowany przy tej ulicy zostaje wyłączony z ruchu.


parking_znak

UWAGA! Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania w dniu 30.03.2018r. (Wielki Piątek) będzie nieczynne.


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 20 lutego 2018 r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku uruchomione zostały kolejne parkometry: na ul. Józefa Piłsudskiego/Matejki oraz na ul. Kościuszki (naprzeciwko starego szpitala).

Mapa Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku
UWAGA! Mapa poglądowa. Dokładny obszar Strefy Płatnego Parkowania wyznaczony jest oznakowaniem pionowym i poziomym strefy.


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 2 marca 2017 r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku uruchomione zostały kolejne parkometry: na ul. Wyszyńskiego/Asnyka oraz na ul. Głowackiego (naprzeciwko marketu budowlanego „Śnieżka”).

Mapa Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku
UWAGA! Mapa poglądowa. Dokładny obszar Strefy Płatnego Parkowania wyznaczony jest oznakowaniem pionowym i poziomym strefy.


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 14 stycznia 2017r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku obowiązuje nowa uchwała NR XXXIII/226/2016 Rady Miejskiej w Brzesku.

W/W Uchwała znosi wprowadzone opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na placu przy Nowym Placu Targowym oraz na placu przy ul. Mościckiego. Tym samym parkingi te są parkingami bezpłatnymi.

Mapa Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku
UWAGA! Mapa poglądowa. Dokładny obszar Strefy Płatnego Parkowania wyznaczony jest oznakowaniem pionowym i poziomym strefy.


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 23 grudnia 2016r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku obowiązuje nowa uchwała NR XXXII/217/2016 Rady Miejskiej w Brzesku.

Uchwała wprowadza następujące zmiany w stosunku do poprzedniej uchwały:

1. Miesięczną kartę abonamentową w kwocie 15 zł. dla pojazdów parkujących przy ul. Powstańców Warszawy.

2.Na placu parkingowym przy Nowym Placu Targowym oraz na placu przy ul. Mościckiego wprowadza się jedną godzinę bezpłatną na dobę dla danego pojazdu (wpisanie nr rej. pojazdu w parkometrze). Korzystający z tego parkingu kierowcy zobowiązani są do wpisania nr rejestracyjnego danego pojazdu na klawiaturze parkometru a następnie odebranie bezpłatnego biletu parkingowego. Taki bilet można odebrać tylko raz na dobę dla danego pojazdu


parking_znak

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania informuje, że od dnia 17 listopada 2016r. w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku obowiązuje nowa uchwała NR XXXI/212/2016 Rady Miejskiej w Brzesku.

W/W Uchwała wprowadza następujące zmiany:

 1. Opłaty za parkowanie pobierane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 (w soboty parkingi są bezpłatne).

2. Zniesiona zostaje bezpłatna pierwsza godzina parkowania na parkingach przy ul. Powstańców Warszawy oraz na placu naprzeciwko Urzędu Miasta przy ul. Głowackiego.

3. Ustala się nowe obszary na których wprowadza się strefę płatnego parkowania:

 • ul. Głowackiego (naprzeciwko marketu budowlanego „Śnieżka”)
 • Plac przy Nowym Placu Targowym
 • Plac przy ul. Mościckiego

Mapa Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku

UWAGA! Mapa poglądowa. Dokładny obszar Strefy Płatnego Parkowania wyznaczony jest oznakowaniem pionowym i poziomym strefy.


parking_znak

INFORMACJA – STREFA PŁATNYCH PARKINGÓW

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Biuro Obsługi SPP w Brzesku informuje o wyłączeniu z ruchu:

1. Parkingu na Pl. Św. Jakuba

2. Parkingu na starym placu targowym (część parkingu)

w terminie od 25 lipca do 30 lipca 2016 r.

Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

Biuro Obsługi SPP w Brzesku.


parking_znak

Od dnia 1 sierpnia 2015 r. na wyznaczonych placach w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku opłaty pobiera się w następujący sposób:

 1. bilet z parkometru
 2. karta parkingowa
 3. moBilet – za pomocą telefonu komórkowego

Lokalizacje parkometrów :

Pl. Zwycięstwa

Pl. Żwirki i Wigury

Pl. Targowy

Pl. Św. Jakuba

Pl. Kazimierza Wielkiego (za domem nauczyciela)

ul. Głowackiego (plac naprzeciwko UM)

ul. Powstańców Warszawy

Na parkingu na przeciwko Urzędu Miasta i parkingu na ul. Powstańców Warszawy pierwsza godzina bezpłatna pod warunkiem posiadania biletu parkingowego lub karty parkingowej pozostawionej za przednią szybą.


parking_znak

Od dnia 22 maja w Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku obowiązuje nowa uchwała NR IX/47/2015 Rady Miejskiej w Brzesku, która zmienia zasady korzystaniu z miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w Strefie Płatnego Parkowania ( SPP ).

Zmiany dotyczą oznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępnych miejsc parkingowych w SPP.

W Strefie Płatnych Parkingów w Brzesku znajduje się 34 oznaczonych miejsc parkingowych dla osób posiadających międzynarodową kartę osoby niepełnosprawnej. Miejsca te są oznakowane w sposób podwójny tj. znakiem pionowym ( znak D-18, T-29 ) i znakiem poziomym ( P-20, P-24 ).

miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych
miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Na tak oznaczonych miejscach parkingowych w SPP w Brzesku może bezpłatnie parkować:

 • osoba niepełnosprawna mająca znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym międzynarodową kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych,
 • osoba kierująca pojazdem, którym jest przewożona osoba o znacznie ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się i posiadająca kartę parkingową dla osoby niepełnosprawnej,
 • pojazdy placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób z niepełnosprawnością mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, pozostających pod opieką tych placówek. Pojazdy te muszą być oznakowane kartą osoby niepełnosprawnej, która jest wystawiona na tą placówkę.

Kartę parkingową dla osoby niepełnosprawnej należy umieścić za przednią szybą pojazdu samochodowego, w miejscu widocznym, eksponując jej zabezpieczenia, tak, by możliwe było odczytanie jej numeru i daty ważności.

W przypadku korzystania z miejsc parkingowych ogólnodostępnych tj. poza oznaczonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych, osoby niepełnosprawne mają obowiązek uiścić opłatę parkingową na zasadach ogólnych.

W/W Uchwała również wprowadza udogodnienia dla kierujących pojazdami, którzy mają znaczne ograniczenia możliwości samodzielnego poruszania się i posiadają międzynarodową kartę parkingową dla osoby niepełnosprawnej oraz mają zarejestrowany samochód na swoje nazwisko. Osoby takie mają możliwość nabycia w BOK SPP abonamentu typu „I” dla osoby niepełnosprawnej w cenie 10 zł/ miesiąc ( po uprawomocnieniu się Uchwały NR XII/68/2015 Rady Miejskiej z dn. 1 lipca 2015 r. w cenie 3 zł / miesiąc), który pozwala na bezpłatne parkowanie na ogólnodostępnych miejscach parkingowych w SPP w Brzesku. Osoba parkująca w SPP, która posiada abonament typu „I” jest zobowiązane do umieszczenia za przednią szybą pojazdu samochodowego, w miejscu widocznym abonament typu „I” wraz z międzynarodową kartą osoby niepełnosprawnej eksponując ich zabezpieczenia, tak, by możliwe było odczytanie ich numerów i daty ważności.

Biuro Obsługi Klientów SPP informuje, że kontrolerzy SPP posiadają uprawnienia do kontroli zgodności dokumentów klientów, którzy korzystają z oznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych i klientów posiadających abonament typu „I”. Brak wystawienia za przednią szybą pojazdu dokumentów wskazanych powyżej będzie oznaczało nieuiszczenie opłaty za korzystanie z miejsc parkingowych, a tym samym będzie uprawniało kontrolerów do wystawienia zawiadomień zobowiązujących kierowcę do dokonania opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

BOK SPP przypomina wszystkim klientom strefy, że od dnia 01.07.2015 obowiązują nowe międzynarodowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 23 października 2013 r. (Dz. U. Poz. 1446), oraz zmianie ustawy z dnia 10 października 2014 r. (Dz. U. Poz. 1589).

Poniżej przedstawiamy druk nowej międzynarodowej karty dla osób niepełnosprawnych zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych (Dz. U. poz. 870).

Awers:

awers karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej

Rewers:

rewers karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej

parking_znak

Od 4 kwietnia 2011 r. – zmiany wysokości opłat za parkowanie poj. sam. w SPP w Brzesku oraz zasady korzystania z miejsc postojowych w tych strefach.

Na podstawie uchwały NR LVIII/401/2010 Rady Miejskiej w Brzesku z dnia 30 czerwca 2010 r. następuje zmiana wysokości opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w Strefach Płatnego Parkowania (w skrócie SPP) oraz zasad korzystania z miejsc postojowych w tych strefach. Jednostką administrującą Strefę Płatnego Parkowania jest Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Biurem Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania znajdującym się w Brzesku przy ul. Browarnej 13a (w budynku Kręgielni ) tel. 14/6865031.

Korzystanie z parkingów w SPP w Brzesku odbywa się na następujących zasadach:

1.Parkowanie pojazdu na terenie miasta Brzeska w Strefie Płatnego Parkowania można rozpocząć pozostawiając w samochodzie skasowaną kartę lub karty parkingowe odpowiadające długości planowanego czasu postoju w SPP lub abonament wykupiony w jednostce administracyjnej.

2.Opłata za zajęcie miejsca w SPP dokonywana jest przez wykupienie karty parkingowej w ogólnodostępnych oznaczonych punktach sprzedaży /sklepy, kioski i inne placówki handlu detalicznego /, lub przez wykupienie w biurze administratora SPP karty abonamentowej.
W sprzedaży są następujące karty parkingowe upoważniające do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania:
a) półgodzinne o nominale 1,00 zł
b) godzinne o nominale 2,00 zł
c) dzienne o nominale 10,00 zł upoważniające do parkowania przez jeden dzień na wszystkich parkingach objętych strefą płatnego parkowania.

3. Potwierdzenie dokonania opłaty na karcie parkingowej dokonuje się poprzez trwałe usunięcie ( całkowite wyrwanie) lub zakreślenie znakiem X odpowiedniego okienka miesiąca, dnia, godziny i minuty ( z dokładnością do 5 minut) w chwili rozpoczęcia postoju.

4.Dowód dokonania opłaty parkingowej czyli kartę parkingową lub abonament, należy umieścić za przednią lub boczną szybą pojazdu, w sposób widoczny i nie budzący jakichkolwiek wątpliwości co do ich ważności, tak aby były widoczne dla kontrolujących. Niespełnienie tego warunku będzie powodować, że postój będzie traktowany jako nieopłacony.

5. Karty skasowane w sposób nieczytelny, niejednoznacznie lub nietrwale oraz wskazujące na wielokrotne używanie będą traktowane jako postój nieopłacony.

6. Opłatę za parkowanie należy wnieść niezwłocznie po zajęciu miejsca przeznaczonego na parkowanie.

7. W ramach czasu oznaczonego na karcie, można zmienić miejsce postoju zachowując kartę parkingową /aktualną/ w miejscu widocznym za przednią lub boczną szybą pojazdu.

8. Opłaty pobiera się w dni robocze:
a) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00
b) w soboty w godzinach od 9:00 do 14:00
c) w soboty parking przed Urzędem Miejskim zwolniony jest od opłat.

9. Wysokość opłat:
a) za pierwsze rozpoczęte 30 minut parkowania – 1,00 zł
b) za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania – 2,00 zł
c) za każde kolejne 30 minut parkowania – 1,00 zł
d) opłata dzienna 10,00 zł
e) za miesięczną kartę abonamentową dla pojazdu – 75 ,00 zł
f) za miesięczną kartę abonamentową dla pojazdów mieszkańców stale zameldowanych w strefie parkingowej mających zarejestrowany samochód na własne nazwisko – 10,00 zł
g) za miesięczną kartę abonamentową dla pojazdów służbowych jednostek organizacyjnych Gminy Brzesko oraz jednostek organizacyjnych służb i inspekcji powiatu brzeskiego w wysokości – 20,00 zł
h) za zastrzeżenie wydzielonego stanowiska postojowego (koperty) w wyznaczonym miejscu – 150,00 zł miesięcznie
i) pojazdy służb komunalnych posiadających stosowne identyfikatory oraz pojazdy oznaczone międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego – zerowa stawka.

10. Od opłat zwolnione są pojazdy wyszczególnione w art. 13 ust.3 ustawy o drogach publicznych.

11. O wydaniu identyfikatorów do bezpłatnego parkowania oraz abonamentów określonych w ust. 2.lit.g decyduje Burmistrz Brzeska.

12. Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w SPP pobiera się opłatę dodatkową w wysokości 50,00 zł

13. Do stwierdzenia nieuiszczenia opłaty za parkowanie określonej w pkt.9 upoważniona jest osoba do tego uprawniona przez BOSiR w Brzesku posiadająca Identyfikator Kontrolera.

14.Stwierdzenie nieuiszczenia opłaty za parkowanie lub parkowanie ponad czas opłacony udokumentowane zostaje poprzez sporządzenie zawiadomienia. Zawiadomienie zostaje umieszczone za wycieraczką pojazdu, którego kierowca nie uiścił opłaty za parkowanie.

15.Kierowca zobowiązany jest do wniesienia opłaty dodatkowej w terminie 14 dni od dnia nieuiszczenia opłaty za parkowanie na konto wskazane w zawiadomieniu.

16. W razie uznania przyczyn nieuiszczenia opłaty za parkowanie za zasadne, nie podejmuje się dalszych czynności w celu dochodzenia opłaty dodatkowej.

17.Opłata dodatkowa nieuiszczona w terminie określonym w pkt.14 podlega ściągnięciu w trybie określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

18.Windykację i egzekucję należności prowadzi administrator Strefy Płatnego Parkowania.

– Poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w Brzesku.

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania uprzejmie informuje, że na podstawie Uchwały Nr XVIII/131/2011 z dnia 28 grudnia Rady Miejskiej w Brzesku zostaje poszerzona Strefa Płatnego Parkowania ( SPP ) na terenie miasta Brzeska. Z dniem 1 marca 2012 roku do Strefy Płatnego Parkowania zostają włączone następujące place i ulice:

ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Słowackiego do posesji Nr 51 włącznie – strona północna i od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do posesji Nr 56 włącznie – strona południowa
plac przy Parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła od strony ul. Uczestników Ruchu Oporu.

Jednocześnie informujemy, że w Strefie Płatnego Parkowania na ul Kościuszki znajdują się dwa punkty sprzedaży Kart Parkingowych ( kiosk RUCHU przy Sądzie i kiosk RUCHU naprzeciw sklepu „SPAAR”). Przy wjeździe na parking SPP przy Parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła znajduje się punkt sprzedaży Kart Parkingowych na ul. Uczestników Ruchu Oporu ( kiosk RUCHU). Dodatkowe punkty sprzedaży Kart Parkingowych znajdują się na Placu Żwirki i Wigury. Na rewersie każdej Karty Parkingowej znajduje się szczegółowa informacja na temat zasad pobierania opłat.

Mieszkańców oraz instytucje znajdujące się w nowej części Strefy Płatnego Parkowania informujemy, że w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Browarnej 13a mogą nabyć abonamenty miesięczne pozwalające parkować w wyznaczonej strefie bez ograniczeń. Abonament typu „M” dla pojazdów zarejestrowanych na nazwisko mieszkańców na stałe zameldowanych w SPP kosztuje 10zł/m-c i uprawnia do nieograniczonego korzystania z miejsc parkingowych na wyznaczonej ulicy strefy. Abonament typu „A” który kosztuje 75zł/m-c jest przeznaczony dla pojazdów, których właściciele nie są zameldowani w SPP ale często korzystają z miejsc parkingowych strefy. Pojazd posiadający abonament typu „A” może parkować w dowolnym miejscu całej SPP na terenie miasta Brzeska.

Należy pamiętać, że brak Karty Parkingowej w pojeździe lub Karty Parkingowe znajdujące się w pojeździe, które będą skasowane w sposób nieczytelny, niejednoznaczny lub nietrwały oraz wskazujące na wielokrotne użycie będą równoznaczne z brakiem opłaty parkingowej. Konsekwencją takiej sytuacji jest nałożenie na kierowcę pojazdu przez osoby kontrolujące SPP tzw. opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

Nr konta: 74 8591 0007 0100 0902 2321 0003

Krakowski Bank Spółdzielczy w Brzesku.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Font Resize
Kontrast