Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Jakub Tomczyk Wicemistrzem Polski w sprintach

Kręgielnia

Zdobyciem  srebrnego medalu i tytułu Wicemistrza Polski w konkurencji  sprintów swój start w Mistrzostwach Polski zakończył Jakub Tomczyk.

W pojedynku o złoto musiał uznać wyższość Szymona Kosza z  KS Pilica Tomaszów Mazowiecki  przegrywając w rzutach zwycięstwa 21:22
GRATULACJE KUBA.

Mistrzostwa Polski  Sprintów i Tandemów Mieszanych  rozegrane zostały w Sierakowie w dniach 12 – 13 marca. Dwójka naszych zawodników ze względu na brak w klubie juniorek wystartowała tylko w konkurencji  sprintów. Drugim reprezentantem BOSiR Brzesko w tych Mistrzostwach był Jakub Kuryło. Jakub  dotarł do ćwierćfinałów i tu w pojedynku o wejście do strefy medalowej  przegrał z zawodnikiem  z Alfy Vector Tarnowo  Podgórne.
W sobotni wieczór na torach w Sierakowie  Jakub Kuryło  po raz kolejny pokonał granicę 600 kręgli  w grze sportowej. Z wynikiem 606 kręgli wpisał się na listę startową turnieju Wrzos OPEN 2022 (trwający nieprzerwanie do czerwca  otwarty turniej kręglarski). Rozstrzygnięcie tego nowego co do formuły turnieju kręglarskiego (nie ma ograniczenia w ilości startów eliminacyjnych, ale za każdy trzeba wnieść opłatę startową) nastąpi 5.czerwca.

Za udane starty brzeskich kręglarzy trzymamy kciuki.