Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

36 Młodzieżowy Puchar Wronek w kręglach klasycznych

Kręgielnia

W  rozgrywanych od wtorku do niedzieli (8 – 13 marca) zawodach wystartowało łącznie 212 zawodników i zawodniczek. Była to już 36 edycja tego niezwykle popularnego wśród młodzieży turnieju kręglarstwa klasycznego. Za sprawną organizację i przeprowadzenie zawodów  Organizatorom należą się słowa uznania.
Po zakończeniu eliminacji dwójka brzeskich kręglarzy zakwalifikowała się do niedzielnych finałów. Z wynikiem 584 kręgle na miejscu pierwszym eliminacje zakończył Gabriel Zastawnik. Z wynikiem 526 kręgli na miejscu czwartym eliminacje zakończyła Izabela Cebula. Po grze finałowej Izabela  (541 kręgli) awansowała o dwie pozycje do góry i stanęła na drugim miejscu podium podobnie jak Gabryś, który w finale zbił 551 kręgli i to niestety nie wystarczyło, żeby zachować 1 miejsce zajmowane po eliminacjach. Po zakończeniu zawodów  zarówno Izabela jak i Gabryś  zachowali  pierwsze miejsca w łącznej  klasyfikacji Młodzieżowego GRAND PRIX POLSKI  2021/2022. Przypomnijmy, że do zakończenia  wspomnianego wyżej  GRAND PRIX pozostał już tylko jeden turniej w  Lesznie. Startujący w zawodach Artur Łoboda (kat. chłopiec) z wynikiem 297 kręgli zajął 18 miejsce w stawce 59 zawodników. W przypadku Artura można mówić o pechu, ponieważ kilka ładnych rzutów w idealną dużą uliczkę (sympatycy kręgli klasycznych wiedzą co to oznacza) kończyło się zbiciem 2 kręgli a jeden z rzutów nie zbił żadnego kręgla (kula ze względu na swój rozmiar przeszła pomiędzy kręglami). Startująca w kat. juniorek młodszych: Oliwia Łoboda (498 kręgli) zajęła 12 miejsce, Kinga Kolbusz (440 kręgli) zajęła 16 miejsce. Drugi nasz junior młodszy Piotr Morawiec (513 kręgli) zajął miejsce 23.

Naszej młodzieży GRATULUJEMY  kolejnego udanego występu.

Dobry Rzut.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach  programu Wspierania Kultury fizycznej i Sportu  pod nazwą „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w 2022 r .(sekcja dzieci i młodzieży).