Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

MECZ NIEMCY-POLSKA W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM

Kręgielnia

W dniach 20-21 kwietnia odbył się mecz międzypaństwowy kategorii U23 Polska-Niemcy w niemieckim mieście Friedrichshain.

W składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch zawodników z Brzeska, Jakub Kuryło oraz Gabriel Zastawnik. Obaj zawodnicy wystąpili w sobotnim meczu, który się zakończył porażką Polaków w stosunku 2:6 (3435:3711 w kręglach). Gabryś w swoim pojedynku zmierzył się z Alexem Karlem (SKV Rot-Weiss Zerbst), przegrał swój pojedynek w stosunku 1:3 (615-694). Mimo najwyższego wyniku po stronie polskiej, Gabryś przegrywa bezapelacyjnie pojedynek, a Alex Karl pobija rekord kręgielni.

Jakub Kuryło podejmował aktualnego mistrza świata Simona Axthelma (VfB Hallbergmoos) i wygrał zaledwie o 1 kręgiel w stosunku 2:2 (586-585) i zapewnił drugi punkt meczowy dla Polski.

Na drugi dzień zawodnicy potrenowali tandemy męskie i rzuty zwycięstwa. Dla naszych zawodników jest to spora lekcja i zdobyte cenne doświadczenie w graniu przeciwko tak dobrym rywalom, którzy na co dzień grają w Bundeslidze uważanej za najlepszą ligę na świecie. Mecz był przygotowaniem do nadchodzących Mistrzostw Świata U23, które odbędą się 21-26 maja w słowackim Breźnie.

Trzymamy kciuki za powołania dla naszych zawodników oraz o przyjście formy w kluczowym momencie sezonu.

DOBRY RZUT!

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR