Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

OTWARCIE BRZESKIEGO LODOWISKA

Inne

W prawdziwie zimowej scenerii odbyło się tegoroczne uruchomienie sztucznego lodowiska, które funkcjonować będzie na placu Kazimierza Wielkiego do marca 2024 roku. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dadej.

Wszystko odbyło się zgodnie z prognozami. Najpierw od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się obfite opady śniegu. Później, już na godzinę przed oficjalnym otwarciem lodowiska plac Kazimierza Wielkiego wypełnił się tłumami amatorów łyżwiarstwa, którzy cierpliwie ustawiali się w kolejce do wypożyczalni sprzętu. Czas oczekiwania wypełnił im wspaniały, zapierający dech w piersiach, pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu profesjonalnej Grupy Pokazowej Walley Ice Story z Krakowa, okraszony komentarzem Aleksandry Krzyżanowskiej. Goście z Krakowa przygotowali także blok zabaw i animacji dla dzieci i młodzieży. Teoretycznie wszystko odbyło się zgodnie ze sprawdzonym, tradycyjnym scenariuszem. Nowością był prezent mikołajkowy ufundowany przez burmistrza Brzeska – Snow Tubing dostępny  bezpłatnie przez pierwsze dwa dni funkcjonowania lodowiska. Chętnych, by przeżyć dreszczyk emocji związany z szalonym zjazdem na dmuchanych oponach, nie brakowało. Jeśli ktoś przegapił tę niewątpliwą atrakcję, będzie mógł spróbować swoich sił i umiejętności podczas zbliżającego się wielkimi krokami IV Brzeskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 16 i 17 grudnia Snow Tubing pojawi się w mieście ponownie – tym razem zostanie ustawiony na brzeskim Rynku.

Przez pierwsze dwa dni funkcjonowania lodowiska przez obiekt przewinęło się kilkaset miłośników łyżwiarstwa, które dzięki podjętej przed dwoma laty inicjatywie burmistrza staje się w gminie Brzesko sportem coraz bardziej popularnym. W 2021 roku cała konstrukcja wraz z urządzeniami została przez brzeski samorząd wypożyczona. Zainteresowanie było tak wielkie, że Tomasz Latocha podjął decyzję, aby lodowisko przejąć na własność. Ten spektakularny zakup spowodował, że znacznie zmalały koszty utrzymania obiektu, a brzeszczanie mają pewność, że uprawianie łyżwiarstwa będzie im dane nieprzerwanie każdego roku. Przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 administratorzy lodowiska dokonali kolejnego ważnego zakupu. Jest to 200, sprowadzonych z Włoch, par łyżew „figurówek”, które uzupełniły zasoby wypożyczalni sprzętu.     

Lodowisko w Brzesku czynne jest codziennie od godziny 10:00 do 21:00. Wejście na obiekt następuje zawsze o pełnej godzinie, a jedna sesja trwa 45 minut (ostatnie wejście: 20:00). Konserwacja tafli lodowej odbywa się od godziny 14:00 do 15:00 (gdy zajdzie pilna potrzeba, obsługa lodowiska może ogłosić w każdym momencie przerwę konserwacyjną).

CENNIK USŁUG NA LODOWISKU

Wstęp – 10 złotych
Wypożyczenie łyżew – 10 złotych
Ostrzenie łyżew – 10 złotych.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR