Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

XXI Młodzieżowy Kręglarski Memoriał w Gostyniu

Kręgielnia

Rekordowa jak podkreślają organizatorzy liczba młodych kręglarzy wzięła udział w XXI  Memoriale Zybera i Sobierajskiego w Gostyniu (06-12.11.2023).

Na starcie zameldowało się 221 uczestników podzielonych na cztery kategorie wiekowe. 

Na pochwałę zasługuje świetna organizacja i prowadzenie zawodów przez reprezentujące  KS Start  Gostyń grono sędziowskie. 

Dla większości reprezentujących BOSiR Brzesko zawodniczek i zawodników udział w zawodach tej rangi był debiutem na kręglarskich torach.

Fantastycznie zaprezentowała się dwójka najmłodszych naszych zawodników. 

W kategorii żakinie – Joanna Zastawnik  zbijając 306 kręgli zdobyła pewnie drugie miejsce.

Taką samą  liczbę kręgli zbił w swoim starcie Michał Kuryło w kategorii „żaków”  i  to również zapewniło mu drugie miejsce wśród 39 startujących w tej kategorii wiekowej zawodników (najliczniej obsadzona kategoria).

Jak powiedział jeden z organizatorów zawodów jeszcze w trakcie ich gry na torach tu  cytat  – „nazwiska zobowiązują”.

Zarówno Asię jak i Michała wyprzedzili jedynie zawodnicy z czeskiego Primatora  Nachod,  którzy poprzez różnice regulaminowe w Polsce i Czechach  mogli grać nieco większymi kulami.

Brawo Asia i Michał – życzymy równie udanych kolejnych startów.

W barwach BOSiR-u Brzesko zagrały poza wspomnianą wyżej dwójką  Kinga Kolbusz  (juniorka młodsza ) 472 kręgle oraz  Julia Kocik (młodziczka) 402 kręgle,  a w nowo powstałej w tym roku kat. wiekowej „dziewczynki” wystartowały:  Paulina Czyż – 193 kręgle i Lidia Pabian – 176 kręgli.

Naszym podopiecznych życzymy kolejnych udanych startów  – DOBRY RZUT!

Warto wspomnieć, że fantastycznym widowiskiem były bardzo wyrównane pojedynki  finałowe w najwyższej kategorii wiekowej, gdzie o zwycięstwie zdecydowały cztery ostanie rzuty i to  zarówno u juniorek jak i juniorów młodszych. 

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach programu  wspierania Kultury Fizycznej i Sportu  w 2023 roku za co w imieniu zawodników dziękujemy.

GMINA BRZESKO
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR