Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

WSPANIAŁY DZIEŃ DZIECKA

Inne

Dzień Dziecka 2023 – szalony piknik przy krytej pływalni BOSiR w Brzesku

W niedzielę, 4 czerwca, na terenach przy brzeskiej krytej pływalni odbył się tradycyjny już piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Brzesku, Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Okocimski Klub Sportowy, UKS Feniks Jasień oraz UKS Dragon Mokrzyska przy wsparciu wielu instytucji i stowarzyszeń.  

RODZINNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Oficjalne otwarcie pikniku miało miejsce przed południem, a dokonali go główni organizatorzy i gospodarze wydarzenia – burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor BOSiR-u Marek Dadej. Zanim to jednak nastąpiło, już dwie godziny wcześniej na obiektach sportowych ORLIK 2012 rozpoczęły się zawody w piłce nożnej i koszykówce. Uzupełnieniem sportowych atrakcji był popołudniowy pokaz sztuk walki, w którym w rolach głównych wystąpili wychowankowie Qi Karate Klubu pod kierunkiem swoich mentorów – Konrada Irzyka i Szczepana Łowińskiego. Osobne stanowisko przygotował też Okocimski Klub Tenisowy. Trenerzy wraz ze swoimi podopiecznymi zachęcali do wypróbowania swoich sił z rakieta w ręce. Zorganizowany został mini kort, na którym każdy mógł rozegrać krótki mecz. Upał panujący tego dnia nikomu nie był straszny. Strażacy z OSP Brzesko skutecznie „zraszali” i chłodzili rozgrzanych uczestników pikniku na boiskach do siatkówki plażowej. 

Przez cały, słoneczny dzień przez piknikową scenę przewinęło się kilka setek bardzo młodych, młodych i dorosłych artystów, a repertuar ich występów był bardzo zróżnicowany, aby zadowolić każde gusta. Artyści Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” wystąpili z głośnym już spektaklem „Serce don Juana”. Widzowie z zapartym tchem obserwowali widowisko będące mieszkanką klasycznego teatru i baletu. Raz po raz oklaskami nagradzano walki wręcz, tańce na szczudłach i  kostiumy, a i sama fabuła, pełna zaskakujących zwrotów akcji, była niezwykle ekscytująca.

Do wysokiego poziomu profesjonalistów dostosowali się aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Buczu. W przygotowanym przez nich przedstawieniu „Kot w butach” na jednej scenie wystąpili uczniowie i ich rodzice, a ten wspólny występ został nagrodzony zasłużonymi oklaskami. Spektakl prawdopodobnie stał się inspiracją dla innych, toteż już w niedalekiej przyszłości można spodziewać się podobnych realizacji w innych szkołach.

Mocną stroną pikniku były akcenty ludowe. W występach folklorystycznych zaprezentowali się uczniowie dwóch szkół podstawowych – z Mokrzysk i Poręby Spytkowskiej. Muzyka i taniec dominowały przez cały czas. Zabawy i konkursy muzyczno-ruchowe prowadziły animatorki z firmy Fiku Miku Klaudii Solak. Szkołę Tańca Kremer Dance Studio reprezentowało aż siedem hip-hopowych grup. Nie zabrakło też tańca klasycznego w wykonaniu podopiecznych Edyty Korus, która od wielu lat organizuje zajęcia w założonej przez siebie brzeskiej filii Ogniska Baletowego z Tarnowa. Amatorzy i sympatycy tańca towarzyskiego mieli okazję podziwiać mistrzowskie pary trenujące pod kierunkiem Doroty Thomas w prowadzonej przez nią Szkoły Tańca Thomas Dance. Entuzjastycznie przyjęte zostały występy brzeskich przedszkolaków, a szczególnie dziecięcy pokaz mody przygotowany przez dziewczęta i chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku i Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzesku. Tańce i muzyka mieszały się z przybierającą różnorodne formy iluzją – swoje nieprzeciętne umiejętności demonstrował profesjonalny prestidigitator Tomasz Soja, a o świat magii ocierały się chemiczne show zainscenizowane przez przedstawicieli firmy Chemical World. Ostatecznie zwyciężyła muzyka i taniec, bo ostatnim punktem pikniku była pełna światowych przebojów Dyskoteka z Lililandem. Widok niezliczonych tłumów tańczących był najlepszym podsumowaniem atmosfery, która towarzyszyła wszystkim, którzy pierwszą niedzielę czerwca spędzili na terenach przyległych do krytej pływalni BOSiR-u.  

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie znalazły się w programie tego wydarzenia. Od wczesnych godzin przedpołudniowych do wieczora dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział (rotacyjnie, bo czasu było wystarczająco dużo) w warsztatach kulinarnych (z firmą Paszczaki Gotują), językowych (ze szkołą Helen Doron), chemicznych (z firmą Chemical World), rzeźbiarskich (z Wojciechem Siekiem), rysunkowych i muzycznych (ze szkołą Tutore). Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponadto pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz stoiska obsługiwane przez 11 Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Oczywiście, jak to na perfekcyjnie zorganizowanym pikniku, były też mini wesołe miasteczko z dmuchańcami, malowanie twarzy i kompletnie zaopatrzona strefa gastronomiczna. Ponadto można było zapoznać się z wyposażeniem policyjnych radiowozów i motocykli, wozów strażackich, a przy okazji zapoznać się z symulatorami zderzeń i refleksomierzami. Całość uzupełniała strefa relaksu i kącik urody dla pań. Czy to wszystko? W tym natłoku wydarzeń na pewno coś pominęliśmy. Dlatego zapraszamy do obszernej fotorelacji. 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR