Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

WSPANIAŁY DZIEŃ DZIECKA

Inne

Dzień Dziecka 2023 – szalony piknik przy krytej pływalni BOSiR w Brzesku

W niedzielę, 4 czerwca, na terenach przy brzeskiej krytej pływalni odbył się tradycyjny już piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Brzesku, Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Okocimski Klub Sportowy, UKS Feniks Jasień oraz UKS Dragon Mokrzyska przy wsparciu wielu instytucji i stowarzyszeń.  

RODZINNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Oficjalne otwarcie pikniku miało miejsce przed południem, a dokonali go główni organizatorzy i gospodarze wydarzenia – burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor BOSiR-u Marek Dadej. Zanim to jednak nastąpiło, już dwie godziny wcześniej na obiektach sportowych ORLIK 2012 rozpoczęły się zawody w piłce nożnej i koszykówce. Uzupełnieniem sportowych atrakcji był popołudniowy pokaz sztuk walki, w którym w rolach głównych wystąpili wychowankowie Qi Karate Klubu pod kierunkiem swoich mentorów – Konrada Irzyka i Szczepana Łowińskiego. Osobne stanowisko przygotował też Okocimski Klub Tenisowy. Trenerzy wraz ze swoimi podopiecznymi zachęcali do wypróbowania swoich sił z rakieta w ręce. Zorganizowany został mini kort, na którym każdy mógł rozegrać krótki mecz. Upał panujący tego dnia nikomu nie był straszny. Strażacy z OSP Brzesko skutecznie „zraszali” i chłodzili rozgrzanych uczestników pikniku na boiskach do siatkówki plażowej. 

Przez cały, słoneczny dzień przez piknikową scenę przewinęło się kilka setek bardzo młodych, młodych i dorosłych artystów, a repertuar ich występów był bardzo zróżnicowany, aby zadowolić każde gusta. Artyści Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” wystąpili z głośnym już spektaklem „Serce don Juana”. Widzowie z zapartym tchem obserwowali widowisko będące mieszkanką klasycznego teatru i baletu. Raz po raz oklaskami nagradzano walki wręcz, tańce na szczudłach i  kostiumy, a i sama fabuła, pełna zaskakujących zwrotów akcji, była niezwykle ekscytująca.

Do wysokiego poziomu profesjonalistów dostosowali się aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Buczu. W przygotowanym przez nich przedstawieniu „Kot w butach” na jednej scenie wystąpili uczniowie i ich rodzice, a ten wspólny występ został nagrodzony zasłużonymi oklaskami. Spektakl prawdopodobnie stał się inspiracją dla innych, toteż już w niedalekiej przyszłości można spodziewać się podobnych realizacji w innych szkołach.

Mocną stroną pikniku były akcenty ludowe. W występach folklorystycznych zaprezentowali się uczniowie dwóch szkół podstawowych – z Mokrzysk i Poręby Spytkowskiej. Muzyka i taniec dominowały przez cały czas. Zabawy i konkursy muzyczno-ruchowe prowadziły animatorki z firmy Fiku Miku Klaudii Solak. Szkołę Tańca Kremer Dance Studio reprezentowało aż siedem hip-hopowych grup. Nie zabrakło też tańca klasycznego w wykonaniu podopiecznych Edyty Korus, która od wielu lat organizuje zajęcia w założonej przez siebie brzeskiej filii Ogniska Baletowego z Tarnowa. Amatorzy i sympatycy tańca towarzyskiego mieli okazję podziwiać mistrzowskie pary trenujące pod kierunkiem Doroty Thomas w prowadzonej przez nią Szkoły Tańca Thomas Dance. Entuzjastycznie przyjęte zostały występy brzeskich przedszkolaków, a szczególnie dziecięcy pokaz mody przygotowany przez dziewczęta i chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku i Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzesku. Tańce i muzyka mieszały się z przybierającą różnorodne formy iluzją – swoje nieprzeciętne umiejętności demonstrował profesjonalny prestidigitator Tomasz Soja, a o świat magii ocierały się chemiczne show zainscenizowane przez przedstawicieli firmy Chemical World. Ostatecznie zwyciężyła muzyka i taniec, bo ostatnim punktem pikniku była pełna światowych przebojów Dyskoteka z Lililandem. Widok niezliczonych tłumów tańczących był najlepszym podsumowaniem atmosfery, która towarzyszyła wszystkim, którzy pierwszą niedzielę czerwca spędzili na terenach przyległych do krytej pływalni BOSiR-u.  

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie znalazły się w programie tego wydarzenia. Od wczesnych godzin przedpołudniowych do wieczora dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział (rotacyjnie, bo czasu było wystarczająco dużo) w warsztatach kulinarnych (z firmą Paszczaki Gotują), językowych (ze szkołą Helen Doron), chemicznych (z firmą Chemical World), rzeźbiarskich (z Wojciechem Siekiem), rysunkowych i muzycznych (ze szkołą Tutore). Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponadto pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz stoiska obsługiwane przez 11 Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Oczywiście, jak to na perfekcyjnie zorganizowanym pikniku, były też mini wesołe miasteczko z dmuchańcami, malowanie twarzy i kompletnie zaopatrzona strefa gastronomiczna. Ponadto można było zapoznać się z wyposażeniem policyjnych radiowozów i motocykli, wozów strażackich, a przy okazji zapoznać się z symulatorami zderzeń i refleksomierzami. Całość uzupełniała strefa relaksu i kącik urody dla pań. Czy to wszystko? W tym natłoku wydarzeń na pewno coś pominęliśmy. Dlatego zapraszamy do obszernej fotorelacji. 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR