Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Para Juniorów BOSiR-u Brzesko II Wicemistrzami Polski

Kręgielnia

Trzecie miejsce na podium i tytuł II Wicemistrzów Polski zdobyła w konkurencji par juniorów  dwójka zawodników BOSiR-u Brzesko.

Na rozgrywanych w Tarnowie Podgórnym w dniach 23-24  kwietnia Mistrzostwach Polski  w wyżej wspomnianej kategorii wiekowej w parze zagrali:

Jakub Kuryło (567 kręgli) oraz Jakub Tomczyk (565 kręgli).

Naszym zawodnikom GRATULUJEMY.

W  klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski Jakub Kuryło swój pierwszy start  w nowej kategorii wiekowej ukończył na miejscu 4 (1146 kręgli).

Jakub Tomczyk na miejscu  9 (1118 kręgli).

Po dekoracji zwycięzców  MPJ wręczone zostały medale i dyplomy za  Centralną Ligę Juniorów, w której przypomnijmy drużyna BOSiR-u Brzesko w składzie mieszanym zdobyła w sezonie 2021/2022 Wicemistrzostwo Polski.

Na ceremonii wręczenia zabrakło niestety kilku naszych reprezentantów (juniorki  i juniorzy młodsi),  którzy  do zdobycia  tego medalu również się przyczynili.

Mistrzostwa Polski zakończyło wręczenie powołań do Reprezentacji Polski  U-23 na  rozgrywane już w maju w Estonii Mistrzostwa Świata.

W siedmioosobowej reprezentacji  juniorów, którzy otrzymali powołania znalazła się  dwójka zawodników BOSiR- u Brzesko.

Nasz kraj reprezentować będą Jakub Kuryło (junior)  oraz Gabriel Zastawnik (junior młodszy).

Tak więc Gabryś  poza  występem jako reprezentant  Polski w  kat. junior młodszy  w Pucharze Świata  będzie miał możliwość wystartowania również w wyższej kategorii wiekowej.

Za udane występy naszych zawodników  w Estonii podczas Mistrzostw Świata  już dzisiaj trzymamy kciuki.

Wcześniej  bo już w  najbliższy weekend nasi zawodnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w międzypaństwowym meczu towarzyskim  ze Słowakami,  który rozegrają na kręgielni w Veľký Šariš  (Słowacja).