Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Gabriel Zastawnik znowu najlepszy w Tucholi

Kręgielnia

W dniach 22-24 października br. rozegrany został na kręgielni w Tucholi 35 już Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich.

W tym ogólnopolskim turnieju kręglarskim wystąpiła piątka zawodników BOSiR-u Brzesko.

W kategorii juniorów młodszych na najwyższym stopniu podium stanął nasz zawodnik  Gabriel Zastawnik. Tracący po  eliminacjach do prowadzącego Mateusza Ptaka (KS Start Gostyń – eliminacje 597 kręgli)  31 kręgli Gabryś już po dwóch torach niedzielnej gry  finałowej odrobił stratę do lidera i wyszedł na prowadzenie zyskując równocześnie sporą przewagę nad pozostałymi uczestnikami finału.

Prowadzenia nie oddał już do samego końca gry finałowej zbijając łącznie 1154 kręgle (566 eliminacje, 588 finał).

Równie pasjonujący pojedynek o zwycięstwo stoczyła nasza juniorka młodsza Izabela Cebula.

Iza  zbiła w eliminacjach 553 kręgle i kilkoma zaledwie kręglami te eliminacje wygrała.

W niedzielnych finałach zagrała równie dobrze (534 kręgle). Zabrakło jednak odrobinę szczęścia i Izabela ostatecznie zakończyła zawody na 3 miejscu podium.

Do miejsca drugiego zabrakło Izabeli zaledwie 2, a do pierwszego 4 kręgle.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli odpowiednio:

14 miejsce  Oliwia Łoboda (497 kręgli)

19 miejsce Kinga Kolbusz (465 kręgli)

17 miejsce Piotr Morawiec  (506 kręgli).

Wszystkim, a szczególnie finalistom gratulujemy udanego występu  i czekamy na kolejne dobre wieści z kręglarskich torów.