Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

PODSUMOWANIE KRĘGLARSKIEGO SEZONU

Kręgielnia

Dla większości młodych brzeskich kręglarzy właśnie rozpoczęły się zasłużone wakacje, a i sezon kręglarski 2020/2021 dobiegł końca.

Czas więc  go krótko podsumować.  

Młodzieżowa drużyna BOSiR-u Brzesko w składzie, której większość zawodników to juniorzy młodsi  wywalczyła tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski Centralnej Lidze Juniorów. 

Drugie miejsce na podium beniaminka tych rozgrywek to spory sukces i  niemałe zaskoczenie w kręglarskim światku. 

W klasyfikacji  młodzieżowego GRAND PRIX Polski  2020/2021  na podium stanęła dwójka naszych podopiecznych.  W ogólnopolskich turniejach zaliczanych do tego cyklu (rozegranych  pomimo  pandemicznych  zawirowań)  Kuba Kuryło triumfował trzykrotnie.  Pomimo   kontuzji  i  braku punktów za start w Tucholi Jakub okazał się w końcowej  klasyfikacji najlepszy w kat. juniorów młodszych.  GRATULACJE!

Trzecie miejsce na podium tej prestiżowej klasyfikacji po bardzo dobrym sezonie zajął kolejny wychowanek BOSiR Brzesko Gabriel Zastawnik.

Na miejscu  czwartym  Młodzieżowego GP Polski uplasowała się jedyna na tą chwilę trenująca  juniorka młodsza  Izabela Cebula.

W kończących  sezon  2020/2021  Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zawodnicy BOSiR-u zdobyli cztery medale w tym dwa złote. 

Medal złoty i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  w grze sportowej zdobył po raz trzeci w swej kręglarskiej karierze  Jakub  Kuryło.

Medal złoty i tytuł Mistrzów Polski w kat. par  juniorów młodszych zdobyła  dwójka:  Jakub Kuryło, Gabriel Zastawnik.

Medale brązowe w kat. sprintów  zdobyła Izabela Cebula Gabriel Zastawnik.

Warto również wspomnieć, że na kręglarskich torach w ogólnopolskich zawodach w każdym kolejnym starcie coraz lepiej prezentowały się nasze dziewczyny startujące w kat. młodziczek.  Zarówno Kinga Kolbusz jak i Oliwia Łoboda  grały   w kręgle sportowe swój pierwszy sezon.  Jako para zdobyły już pierwszy medal. 

Na rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim  Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików  para naszych  dziewcząt  wywalczyła srebrny medal.

W klasyfikacji indywidualnej młodziczek tych samych zawodów Oliwia Łobodazajęła  trzecie  miejsce.  

Część  zawodników BOSiR-u Brzesko będących w szerokiej kadrze narodowej  ma szanse wejść do drużyny, która jako reprezentacja Polski pojedzie na zaplanowane na koniec sierpnia tego roku  w Słowenii Mistrzostwa Świata U 18 i U 23  i dla nich niestety od kręgli nie ma wakacji.

Udział w  zaplanowanych na wakacyjne miesiące ogólnopolskich turniejach w Lesznie i  Tarnowie  Podgórnym oraz dobre wyniki w tych zawodach  będą  podstawą do uzyskania kwalifikacji.  

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia.

Dobry Rzut.

Korzystając z okazji w imieniu trenujących dzieci,  młodzieży i  ich rodziców chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować przedsiębiorcom, którzy swoimi wpłatami zasilają  konto  Stowarzyszenia Kręglarstwa Klasycznego, które wraz z  BOSiR Brzesko  współorganizuje  i współfinansuje część wyjazdów na ogólnopolskie zawody.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR