Biuletyn informacji publicznej

WOJCIECH WOJDAK – MISTRZ Z BOSIR BRZESKO

Kryta pływalnia

Wojtek Wojdak – mistrz z BOSiR Brzesko…

Przedstawiamy najważniejsze osiągnięcia sportowe Wojtka Wojdaka -zawodnika Sekcji Pływackiej BOSiR Brzesko od 2010 roku:

1. Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych- 14 lat (15 stycznia 2010 r.)

•    ZŁOTY medal Wojtka na dystansie 1500 m stylem dowolnym
  •    BRĄZOWY medal na 400 m stylem zmiennym
  •    BRĄZOWY medal na 400 m stylem dowolnym

2.  GRAND PRIX PUCHAR POLSKI  (23-24 października 2010 r. – Bochnia)

Wojtek Wojdak wygrał na dystansie 800 i 400 m stylem dowolnym, natomiast na dystansie 200 m stylem dowolnym zajął miejsce drugie.

• Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu – kategoria Junior 15 lat,
    (Ciechanów 11 – 13.03.2011 r. )

Trzy  SREBRNE medale dla Wojtka na dystansie 200 m, 400 m oraz 1500 m stylem dowolnym.

• Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat na pływalni olimpijskiej
    (Oświęcim 15-17.07.2011 r.)

– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz nowy REKORD POLSKI

– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 1500 m stylem dowolnym

– tytuł  Vice Mistrza Polski  na dystansie 200 m stylem dowolnym

Ponadto zawodnik BOSiR Brzesko Wojtek Wojdak został najlepszym        zawodnikiem całych mistrzostw z wynikiem 758 pkt.

• Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu- Dębica (2012 r.)

– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 200 m stylem dowolnym

– tytuł  Vice Mistrza Polski  na dystansie 400 m stylem dowolnym

Wojtek swym dobrym występem zapewnił sobie prawo startu w Wielomeczu  Pływackim na Greckiej wyspie Korfu, który odbył się w dniach 31.03 – 01.04. 2012 r.

• Trójmecz pływacki „Multinations Swimming Meet POL-CZE-SVK w GLIWICACH (2012 r.)

Wojtek okazał się bezkonkurencyjny w startach indywidualnych. Na dystansach 200m, 400m oraz 1500m stylem dowolnym nie dał szans swoim rywalom zwyciężając z dużą przewagą.

7. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w Gliwicach (2012 r.)

– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z czasem  53,37
– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 200 metrów stylem dowolnym z czasem  1.54,07
– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym z czasem 16.02,50
– tytuł  Mistrza Polski  na dystansie 400 metrów stylem zmiennym z czasem  4.35,39

8. Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu (10-14.07.2013)

Wojtek zdobył BRĄZOWY medal zajmując trzecie miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym z czasem 8.01.28.

9. Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w Dubaju (26 – 31.08.2013 r.)

7 miejsce na dystansie 1500 m oraz 8 miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym.

10. ME w Kazaniu 2015

Wojciech Wojdak (7:45,50) był szósty w finale biegu na 800 m stylem dowolnym. Polak ustanowił nowy rekord Polski.

Wojciech Wojdak (3:46,81) był szósty w finale na 400 m stylem dowolnym.