Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Profilaktycznie i prozdrowotnie w Brzesku

Inne

Tak właśnie było wczoraj w Brzesku na Placu Kazimierza Wielkiego. Dzięki hojności burmistrza Tomasza Latochy oraz dyrektora BOSiR Brzesko Marka Dadeja zostały sfinansowane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci”. Na nasze zaproszenie przyjechał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda z doświadczoną załogą lekarzy radiologów, którzy przebadali 70 małych pacjentów. Pani Agato i Panie Grzegorzu dziękujemy za miłe przyjęcie małych pacjentów w gabinetach i wykonanie badań USG. Zainteresowanie akcją było tak duże, każdy kto się o tym dowiedział chciał przebadać swoje dziecko. Niestety wielu z Państwa nie mogło skorzystać z badań ponieważ mieliśmy tylko lub aż 70 miejsc i wszystkie zostały zarezerwowane w trzy godziny w pierwszym dniu zapisów. Jest to o 70 dzieci i rodzin spokojniejszych wiedząc, że ich dziecko zostało przebadane i jest zdrowe.

Będziemy czynić starania, aby takie akcje, które są bardzo potrzebne były w każdym następnym roku.

Równocześnie prowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku z Fundacją DKMS. Udało nam się zapisać 26 świadomych potencjalnych dawców. Bardzo się z tego faktu cieszymy i dziękujemy Wam, że swoją decyzją dajecie nadzieję chorym na powrót do zdrowia. POMOŻESZ, BO MOŻESZ!

W tym miejscu kierujemy podziękowania do wszystkich, dzięki którym taka akcja została zorganizowana:

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha

Dyrektor BOSiR Brzesko Marek Dadej

Nasi wspaniali wolontariusze: Łukasz Filip, Kamil Trąba, Klaudia Trąba, Monika Polańska, Magdalena Żurek, Agata Sakowicz, Waldemar Pytka.

Podziękowania kierujemy do naszych partnerów:

Restauracja – Hotel AUGUST Dariusz Augustyn za gościnę wraz z wyżywieniem dla lekarzy i wolontariuszy

Sklep z zabawkami PIPI Grzegorz Bach za wspaniałe zabawki dla dzieci, którymi mogły się pobawić w trakcie oczekiwania na badanie

Sklep PAPIRUS Marcin Sacha za malowanki i kredki dla dzieci.

 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR