Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Profilaktycznie i prozdrowotnie w Brzesku

Inne

Tak właśnie było wczoraj w Brzesku na Placu Kazimierza Wielkiego. Dzięki hojności burmistrza Tomasza Latochy oraz dyrektora BOSiR Brzesko Marka Dadeja zostały sfinansowane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci”. Na nasze zaproszenie przyjechał ambulans Fundacji Ronalda McDonalda z doświadczoną załogą lekarzy radiologów, którzy przebadali 70 małych pacjentów. Pani Agato i Panie Grzegorzu dziękujemy za miłe przyjęcie małych pacjentów w gabinetach i wykonanie badań USG. Zainteresowanie akcją było tak duże, każdy kto się o tym dowiedział chciał przebadać swoje dziecko. Niestety wielu z Państwa nie mogło skorzystać z badań ponieważ mieliśmy tylko lub aż 70 miejsc i wszystkie zostały zarezerwowane w trzy godziny w pierwszym dniu zapisów. Jest to o 70 dzieci i rodzin spokojniejszych wiedząc, że ich dziecko zostało przebadane i jest zdrowe.

Będziemy czynić starania, aby takie akcje, które są bardzo potrzebne były w każdym następnym roku.

Równocześnie prowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku z Fundacją DKMS. Udało nam się zapisać 26 świadomych potencjalnych dawców. Bardzo się z tego faktu cieszymy i dziękujemy Wam, że swoją decyzją dajecie nadzieję chorym na powrót do zdrowia. POMOŻESZ, BO MOŻESZ!

W tym miejscu kierujemy podziękowania do wszystkich, dzięki którym taka akcja została zorganizowana:

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha

Dyrektor BOSiR Brzesko Marek Dadej

Nasi wspaniali wolontariusze: Łukasz Filip, Kamil Trąba, Klaudia Trąba, Monika Polańska, Magdalena Żurek, Agata Sakowicz, Waldemar Pytka.

Podziękowania kierujemy do naszych partnerów:

Restauracja – Hotel AUGUST Dariusz Augustyn za gościnę wraz z wyżywieniem dla lekarzy i wolontariuszy

Sklep z zabawkami PIPI Grzegorz Bach za wspaniałe zabawki dla dzieci, którymi mogły się pobawić w trakcie oczekiwania na badanie

Sklep PAPIRUS Marcin Sacha za malowanki i kredki dla dzieci.

 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR