Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mistrzostwa Świata w kręglach klasycznych – ROKYCANY 2019

Kręgielnia

Dwójka zawodników BOSiR Brzesko wystartowała w liczącej 27  osób reprezentacji POLSKI na Mistrzostwach Świata w kręglarstwie klasycznym w czeskich ROKYCANACH. W kategorii U-14 nasz kraj reprezentowała młodziczka Izabela Cebula, a w kategorii U-18 junior młodszy Jakub Kuryło.

Swojego startu w  mistrzostwach Iza nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Wynik 468 kręgli w eliminacjach (11 miejsce) nie zapewnił jej udziału w finale, do którego awansowała najlepsza ósemka. W drugiej konkurencji (tandemy mieszane)  Iza zagrała z reprezentującym nasz kraj  w kategorii młodzik Michałem Bonk (Osir Vector Tarnowo Podgórne). Wynik 504 kręgle uplasował ich na 9 pozycji.
W kategorii U – 18 wynik 566 kręgli Jakuba Kuryło zapewnił mu 25 miejsce wśród 58 biorących udział w starcie indywidualnym zawodników.  Niestety do finałowej rozgrywki awansowało 24 zawodników. Jakubowi by  awansować do finału zabrakło 1 kręgla. Nasi reprezentanci mogą mówić o nieco pechowym losowaniu. Rozlosowani zostali do gier odbywających się w godzinach przedpołudniowych, gdzie temperatura na hali wynosiła po nocy  11-12 stopni,  co nie pozostawało bez wpływu na osiągane wyniki . Jako Reprezentacja Narodowa w kategorii U-18 Polska zdobyła 1 złoty (para dziewcząt – Nikola Kobiór, Nikoletta Dudziak)  i 2 brązowe (para chłopców – Jakub Cwojdziński i Szymon Kosz oraz indywidualnie Nikola Kobiór) medale zajmując w klasyfikacji medalowej   w gronie 12 biorących udział państw  6 miejsce. Drużynowo nasze dziewczęta w kat U-18 zajęły 4, a chłopcy w tej samej kategorii  6 miejsce. Medalistom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach. Trzymamy kciuki za reprezentację seniorek i seniorów których zmagania potrwają do 31 maja. 
 
 
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR