Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mistrzostwa Świata w kręglach klasycznych – ROKYCANY 2019

Kręgielnia

Dwójka zawodników BOSiR Brzesko wystartowała w liczącej 27  osób reprezentacji POLSKI na Mistrzostwach Świata w kręglarstwie klasycznym w czeskich ROKYCANACH. W kategorii U-14 nasz kraj reprezentowała młodziczka Izabela Cebula, a w kategorii U-18 junior młodszy Jakub Kuryło.

Swojego startu w  mistrzostwach Iza nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Wynik 468 kręgli w eliminacjach (11 miejsce) nie zapewnił jej udziału w finale, do którego awansowała najlepsza ósemka. W drugiej konkurencji (tandemy mieszane)  Iza zagrała z reprezentującym nasz kraj  w kategorii młodzik Michałem Bonk (Osir Vector Tarnowo Podgórne). Wynik 504 kręgle uplasował ich na 9 pozycji.
W kategorii U – 18 wynik 566 kręgli Jakuba Kuryło zapewnił mu 25 miejsce wśród 58 biorących udział w starcie indywidualnym zawodników.  Niestety do finałowej rozgrywki awansowało 24 zawodników. Jakubowi by  awansować do finału zabrakło 1 kręgla. Nasi reprezentanci mogą mówić o nieco pechowym losowaniu. Rozlosowani zostali do gier odbywających się w godzinach przedpołudniowych, gdzie temperatura na hali wynosiła po nocy  11-12 stopni,  co nie pozostawało bez wpływu na osiągane wyniki . Jako Reprezentacja Narodowa w kategorii U-18 Polska zdobyła 1 złoty (para dziewcząt – Nikola Kobiór, Nikoletta Dudziak)  i 2 brązowe (para chłopców – Jakub Cwojdziński i Szymon Kosz oraz indywidualnie Nikola Kobiór) medale zajmując w klasyfikacji medalowej   w gronie 12 biorących udział państw  6 miejsce. Drużynowo nasze dziewczęta w kat U-18 zajęły 4, a chłopcy w tej samej kategorii  6 miejsce. Medalistom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach. Trzymamy kciuki za reprezentację seniorek i seniorów których zmagania potrwają do 31 maja. 
 
 
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR