Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Zakończyliśmy rozgrywki w Brzeskiej Lidze Kręglarskiej sezon 2018/2019

Kręgielnia

W ubiegły piątek 22 marca w obiekcie Kręgielni BOSiR została rozegrana ostatnia 20 kolejka w ramach Brzeskiej Ligi Kręglarskiej. W VIII sezonie rozgrywek wzięło udział 12 drużyn, każda w swoich szeregach skupiała po 4 zawodników, drużyny mogły być mieszane. Kręglarskie rozgrywki to pół roczny maraton, w których każda drużyna rozgrywa 20 kolejek.  I właśnie w ubiegły piątek padły ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji drużynowej (to była główna klasyfikacja), ale również w klasyfikacji indywidualne zarówno kobiet jak i mężczyzn. Rozgrywki odbywały się w piątki i poniedziałki, każdy zawodnik z drużyny oddawał w każdym meczu po 60 rzutów do pełnych (240 rzutów na drużynę). Suma trzech najlepszych wyników z drużyny liczyła się do ogólnej punktacji. I tak najlepszą drużyną VIII sezonu Brzeskiej Ligi Kręglarskiej została ekipa 9 TEAM w składzie: Ryszard Kotra, Adam Kotra, Bartłomiej Kordecki oraz Marek Szczupak. Drugie miejsce przypadło dla drużyny BROWAR OKOCIM
w składzie: Krzysztof Soból, Jan Guzek, Józef Japa, Szczepan Zydroń. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa MARSELL w składzie: Marcel Kociołek, Łukasz Baniak, Tomasz Soból, Marek Serwin. W trakcie rozgrywek prowadzona była również klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn, którą wygrali:

Kobiety: 1. Natalia Cebula, 2. Ewa Obrzut, 3. Elżbieta Węgiel,

Mężczyźni: 1. Krzysztof Soból, 2. Bartłomiej Kordecki, 3. Marek Szczupak.

Organizatorem Brzeskiej Ligi Kręglarskiej był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję rozgrywek, której zasady rozgrywania ulegną zmianie. Rozgrywki w ramach Brzeskiej Ligi Kręglarskiej będą się odbywać na zasadach rywalizacji między drużynami tzn. mecz – rewanż (1 blok: 2 zawodników z drużyny A – 2 zawodników z drużyny B, 2 blok: 2 zawodników z drużyny A – 2 zawodników z drużyny B).

Za zwycięstwo w meczu 3 pkt., remis: 1 pkt., przegrana 0 pkt. W przypadku, gdy drużyna nie stawi się do meczu przyznawany jest walkower dla przeciwnika i 3 pkt.

Dobry rzut!

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR