Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mistrz Polski i V-Ce Mistrz z BOSiR Brzesko

Kręgielnia

Worek medali na Mistrzostwach Polski w wykonaniu młodych kręglarzy z Brzeskiego BOSiR-u. BOSiR wraca z MISTRZEM POLSKI oraz V-CE MISTRZEM POLSKI z Tomaszowa Mazowieckiego.

W dniach 31.03-02.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tomaszowie Mazowieckim. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku reprezentowali: Karolina Gurgul, Natalia Cebula, Klaudia Batko, Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Damian Czernecki, Bartosz Pośladek oraz trener Marcel Kociołek. Zawody były przeprowadzone w konkurencjach: indywidualnie, w parach, sprincie, mikstach oraz drużynowo.

W piękny słoneczny weekend jako pierwsze na torach zaprezentowały się juniorki: Karolina z Natalią z sumą łączną zbitych 1017 kręgli, zajęły nie lubiane przez sportowców 4 miejsce, tracąc do podium tak nie wiele.

Kolejny start popołudniowy to występ indywidualny i drużynowy juniorów: Damian i Bartosz z łącznym wynikiem 976 kręgli dały drużynie szanse na wysokie miejsce w „drużynówce”. W ostatnim bloku indywidualnym i drużynowym jako pewniacy zagrali Łukasz z Igorem, którzy z wynikiem 1070 kręgli uzyskują tytuł II V-CE MISTRZÓW POLSKI w konkurencji par. Dodajmy, że do srebra zabrakło im tylko 4 kręgle!!

Łączny wynik sumy juniorów dał drużynie BOSiR Brzesko tytuł DRUŻYNOWEGO V-CE MISTRZA POLSKI NA ROK 2017 z łącznym wynikiem 2046 zbitych kręgli. Po startach pojechaliśmy na nocleg gdzie wszyscy odpoczywali przez kolejny dzień koncentrując się na finałach indywidualnych. Warto zaznaczyć, że wszyscy zakwalifikowali się do finałów z czołowych lokat. Niedzielne starty przyniosły wiele emocji.

Walka do ostatniego rzutu naszych kręglarzy pozwoliła na tak upragnione wyniki na jakie oczekiwaliśmy w Brzesku od wielu wielu lat. ŁUKASZ ŁAZOWSKI wywalczył tytuł MISTRZA POLSKI 2017 z sumą 1091 zbitych kręgli. IGOR SZYDŁOWSKI ostatnimi rzutami wywalczył V-CE MISTRZA POLSKI 2017 z wynikiem 1086 kręgli. Przypomnijmy, że dzięki wspaniałej postawie przez cały sezon Igor będzie reprezentował POLSKĘ NA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW MŁODSZYCH U-18 W DETEENHEIM W NIEMCZECH.

O pechu może mówić Natalia Cebula, która po sklasyfikowaniu wszystkich juniorek zajęła 4 miejsce, tracąc znów niewiele do podium, niestety ostatni tor słaby w wykonaniu Natalii i miejsce na podium uciekło. W sumie w całych Mistrzostwach zdobyliśmy 37 punktów – co jest ogromnym sukcesem. Zawodnicy poświęcili wiele godzin spędzonych na treningu, taktykach gry co zaowocowało na najważniejszej imprezie w sezonie. Już za 3 tygodnie kręglarze z BOSiR-u wyjadą na ostatni Ogólnopolski Turniej do Leszna. Będzie to ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata U-14 Jakuba Kuryło oraz Mistrzostwami Świata U-18 Igora Szydłowskiego. Warto zaznaczyć, że w szerokim składzie REPREZENTACJI POLSKI znajduje się Łukasz Łazowski oraz niedysponowany na Mistrzostwach Polski Jakub Tomczyk.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW

Podsumowanie:

  • BOSIR BRZESKO – Drużynowym V-CE Mistrzem Polski w składzie: Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Bartosz Pośladek i Damian Czernecki
  • Łukasz Łazowski – MISTRZ POLSKI 2017
  • Igor Szydłowski – V-CE MISTRZ POLSKI 2017
  • Łukasz Łazowski i Igor Szydłowski – II V-CE MISTRZOWIE POLSKI W PARACH 2017
  • Natalia Cebula – 4 MIEJSCE INDYWIDUALNIE
  • Natalia Cebula i Karolina Gurgul – 4 MIEJSCE W PARACH

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xe_Jv8lvtb-iXtFrpXAvk25CTPzVNq3XJou88FIw-pk/edit#gid=2012329199

Dobry rzut !!

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR