Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mistrz Polski i V-Ce Mistrz z BOSiR Brzesko

Kręgielnia

Worek medali na Mistrzostwach Polski w wykonaniu młodych kręglarzy z Brzeskiego BOSiR-u. BOSiR wraca z MISTRZEM POLSKI oraz V-CE MISTRZEM POLSKI z Tomaszowa Mazowieckiego.

W dniach 31.03-02.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tomaszowie Mazowieckim. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku reprezentowali: Karolina Gurgul, Natalia Cebula, Klaudia Batko, Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Damian Czernecki, Bartosz Pośladek oraz trener Marcel Kociołek. Zawody były przeprowadzone w konkurencjach: indywidualnie, w parach, sprincie, mikstach oraz drużynowo.

W piękny słoneczny weekend jako pierwsze na torach zaprezentowały się juniorki: Karolina z Natalią z sumą łączną zbitych 1017 kręgli, zajęły nie lubiane przez sportowców 4 miejsce, tracąc do podium tak nie wiele.

Kolejny start popołudniowy to występ indywidualny i drużynowy juniorów: Damian i Bartosz z łącznym wynikiem 976 kręgli dały drużynie szanse na wysokie miejsce w „drużynówce”. W ostatnim bloku indywidualnym i drużynowym jako pewniacy zagrali Łukasz z Igorem, którzy z wynikiem 1070 kręgli uzyskują tytuł II V-CE MISTRZÓW POLSKI w konkurencji par. Dodajmy, że do srebra zabrakło im tylko 4 kręgle!!

Łączny wynik sumy juniorów dał drużynie BOSiR Brzesko tytuł DRUŻYNOWEGO V-CE MISTRZA POLSKI NA ROK 2017 z łącznym wynikiem 2046 zbitych kręgli. Po startach pojechaliśmy na nocleg gdzie wszyscy odpoczywali przez kolejny dzień koncentrując się na finałach indywidualnych. Warto zaznaczyć, że wszyscy zakwalifikowali się do finałów z czołowych lokat. Niedzielne starty przyniosły wiele emocji.

Walka do ostatniego rzutu naszych kręglarzy pozwoliła na tak upragnione wyniki na jakie oczekiwaliśmy w Brzesku od wielu wielu lat. ŁUKASZ ŁAZOWSKI wywalczył tytuł MISTRZA POLSKI 2017 z sumą 1091 zbitych kręgli. IGOR SZYDŁOWSKI ostatnimi rzutami wywalczył V-CE MISTRZA POLSKI 2017 z wynikiem 1086 kręgli. Przypomnijmy, że dzięki wspaniałej postawie przez cały sezon Igor będzie reprezentował POLSKĘ NA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW MŁODSZYCH U-18 W DETEENHEIM W NIEMCZECH.

O pechu może mówić Natalia Cebula, która po sklasyfikowaniu wszystkich juniorek zajęła 4 miejsce, tracąc znów niewiele do podium, niestety ostatni tor słaby w wykonaniu Natalii i miejsce na podium uciekło. W sumie w całych Mistrzostwach zdobyliśmy 37 punktów – co jest ogromnym sukcesem. Zawodnicy poświęcili wiele godzin spędzonych na treningu, taktykach gry co zaowocowało na najważniejszej imprezie w sezonie. Już za 3 tygodnie kręglarze z BOSiR-u wyjadą na ostatni Ogólnopolski Turniej do Leszna. Będzie to ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata U-14 Jakuba Kuryło oraz Mistrzostwami Świata U-18 Igora Szydłowskiego. Warto zaznaczyć, że w szerokim składzie REPREZENTACJI POLSKI znajduje się Łukasz Łazowski oraz niedysponowany na Mistrzostwach Polski Jakub Tomczyk.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW

Podsumowanie:

  • BOSIR BRZESKO – Drużynowym V-CE Mistrzem Polski w składzie: Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Bartosz Pośladek i Damian Czernecki
  • Łukasz Łazowski – MISTRZ POLSKI 2017
  • Igor Szydłowski – V-CE MISTRZ POLSKI 2017
  • Łukasz Łazowski i Igor Szydłowski – II V-CE MISTRZOWIE POLSKI W PARACH 2017
  • Natalia Cebula – 4 MIEJSCE INDYWIDUALNIE
  • Natalia Cebula i Karolina Gurgul – 4 MIEJSCE W PARACH

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xe_Jv8lvtb-iXtFrpXAvk25CTPzVNq3XJou88FIw-pk/edit#gid=2012329199

Dobry rzut !!

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR