Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mistrzostwa Polski Juniorów U-23 w kręglach klasycznych

Kręgielnia

W dniu 4 marca 2017 roku na kręgielni Klubu Sportowego Polonia 1912 w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski U23 Juniorów w konkurencjach sprint i tandem mieszany.

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji reprezentowali Jakub Nosal i Patryk Paryło. Drabinka pucharowa pojedynków została ustalona według miejsc zajmowanych w rankingu Polskiego Związku Kręglarskiego. Brzescy zawodnicy w 1 rundzie trafili na zawodników Klubu Sportowego Start Gostyń. Jakub Nosal uległ Adrianowi Zagacie 2:0 [Adrian: 116,84(8)=200 – Jakub: 101,84(7)=185]. Patryk Paryło trafił na Mikołaja Kosowicza remisując w torach 1:1 [Patryk: 86,102=188 – Mikołaj: 72,115=187]. W rzutach zwycięstwa wygrana brzeszczanina o 1 punkt 20 do 19. W kolejnej rundzie pojedynek Patryka z Michałem Szulcem (najlepszym w Polsce Juniorem) z Klubu Sportowego Polonia 1912 Leszno również kończy się remisem w torach 1:1 [Patryk: 91, 101=201 – Michał: 109,90=199]. W rzutach „śmierci” lepsza dyspozycja zawodnika z Wielkopolski i wygrana 23 do 16 zbitych kręgli. W konkurencji tandemów mieszanych Patryk Paryło został sparowany z zawodniczką ze Śląska Darią Fajkus (Polonia Łaziska Górne) prowadzoną przez doświadczonego trenera Tadeusza Bożka. Niestety start zakończył się na 1 rundzie po odpadnięciu z parą z Pomorza Martą i Karolem Gołębiewskimi w stosunku 2:0 (119,132=251 – 114,113=227]. Podsumowując zawody Jakub Nosal zakończył zawody na 18 miejscu, a Patryk Paryło został sklasyfikowany na 9 pozycji w kraju. Mistrzem Polski został Michał Szulc, mistrzynią Weronika Torka (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne), a mistrzowskim mikstem okazali się gospodarze z Leszna Natalia Włodarczyk i Michał Szulc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!