Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

JAKUB KURYŁO W KADRZE POLSKI NA MŚ W CHORWACJI

Kręgielnia

W dniach 27-30.04.2023 w Tarnowie Podgórnym rozegrany został ostatni w cyklu Grand Prix Polski seniorek i seniorów  turniej kręglarstwa klasycznego.

Z reprezentantów BOSiR – u Brzesko najlepiej w turnieju zaprezentował się  Jakub Kuryło.

Z wynikami 607 kręgli (eliminacje)  i 617 kręgli (finał) nasz zawodnik zajął w turnieju 5 miejsce.

W ostatecznej klasyfikacji Grand Prix Polski w kat. seniorów wobec słabszej dyspozycji rywali  Jakub awansował z 4 na 3 miejsce.

Do finałowych rozgrywek w Tarnowie Podgórnym awansowali również:

Łukasz Łazowski   – 619 (eliminacje) – 577 (finał) – miejsce  8

Krzysztof Soból   –  607 (eliminacje) – 575 (finał) – miejsce 11

Gabriel Zastawnik  – 600 (eliminacje) – 568 (finał)  – miejsce 14.

Poza finałem 27 w zawodach był Jakub Nosal  – wynik eliminacji 582 kręgle.

35 miejsce –  Patryk Paryło  – wynik eliminacji  573 kręgle,

58 miejsce –   Jakub Tomczyk – wynik eliminacji 544 kręgle.

Na miejscu 70 w stawce 80 zawodników start  ukończył Damian Czernecki  z wynikiem  527 kręgli.

Po zakończeniu zawodów  ogłoszony został skład  Reprezentacji Polski Seniorek i Seniorów  na Drużynowe  Mistrzostwa Świata  w chorwackim Varażdin – maj 2023.

Wśród siódemki powołanych seniorów znalazł się Jakub Kuryło (junior) – BOSiR Brzesko.

Jakub  będzie  jednym z  najmłodszych  zawodników, którzy wystąpią na Mistrzostwach Świata w Chorwacji w kat seniorów.

Wszystkim  powołanym   na Mistrzostwa Świata GRATULUJEMY i  życzymy wysokich wyników.

Dobry Rzut!

Wyjazd na zawody GRAND PRIX POLSKI naszych kadrowiczów był współfinansowany przez   Gminę  Brzesko  w ramach programu Wspierania Kultury Fizycznej  i Sportu  sekcji kręglarstwa klasycznego BOSiR Brzesko w 2023 r.