Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

KRĘGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁ.

Kręgielnia

Trójka  zawodników brzeskiego BOSiR-u  stanęła na podium Mistrzostw Polski  Juniorów Młodszych.

Trzydniowe  zmagania na  sześciotorowej kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim  wyłoniły zwycięzców w  pięciu konkurencjach (drużynowej juniorek i juniorów,  par juniorek i juniorów, sprintach, tandemach mieszanych oraz indywidualnie).

Medal złoty okraszony dodatkowo Rekordem Polski  (332 kręgle – 170  i 162 kręgle)  zdobył tandem mieszany Izabela Cebula i Gabriel Zastawnik.

Medal srebrny w konkurencji sprintów juniorów młodszych wywalczył Gabriel Zastawnik.

Trzeci medal na tych zawodach (brązowy)  wywalczyła para naszych chłopców  Gabriel Zastawnik i Piotr Morawiec.

Dominatorem  tych mistrzostw w konkurencjach juniorów młodszych okazał się tym razem zawodnik SKK Polonia 1912 Leszno Piotr Kraczewski,  który zdobył cztery złote medale  (wygrał wszystkie konkurencje, w których wystartował).

Dla części naszych zawodników (Izabela Cebula, Gabriel Zastawnik, Bartłomiej Hynek) były to  ostatnie krajowe zawody w kat. juniorek i  juniorów młodszych.

Ostatnim startem Gabrysia w tej kat. wiekowej będą starty na Mistrzostwach Świata w Chorwacji,  na które po zakończeniu Mistrzostw Polski otrzymał powołanie.

Wszystkim medalistom gratulujemy, a Gabrysiowi dodatkowo życzymy udanego startu na światowej imprezie.