Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Z KRĘGLARSKĄ WIZYTĄ NA SŁOWACJI…

Kręgielnia

Czwórka naszych zawodników w ostatnich dniach 2022 roku  wybrała się na Słowację.

Głównym celem wizyty u naszych południowych sąsiadów był udział w odbywającym się od 10 lat noworocznym turnieju kręglarskim w Rakovicach. 

Turniej trwał kilkanaście dni – do 15 stycznia.  Zawodnicy mogą startować wielokrotnie tworząc czteroosobowe drużyny. Poza rywalizacją drużynową zawodnicy walczą też o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych (U-18 i kat OPEN).   

Nasi zawodnicy jako drużyna BOSiR Brzesko PL  zaliczyli dwa starty.

W pierwszym występie zawodnicy BOSiR-u Brzesko zbili łącznie 2362 kręgle.

Świetny start w tej grze zaliczył Gabriel Zastawnik.  Zbijając 628 kręgli uzyskał  najlepszy wynik w kategorii  U -18  i  prowadzenia w tej kategorii wiekowej nie oddał już do końca  turnieju. 

W drugim swoim starcie tego dnia wyśmienity wynik osiągnął Jakub Kuryło.

Zbijają 687 kręgli  poprawił oficjalny rekord turnieju  (rekord należał do Tomasa Pasiaka – 681 kręgli –  ustanowiony został w  2016 r.).

Uzyskany przez Kubę wynik jest nieoficjalnym jak dotąd rekordem Polski w kategorii juniorów.

To również nowy rekord życiowy Jakuba  o 27 kręgli lepszy od dotychczasowego rezultatu  osiągniętego na mistrzostwach świata w Elvie.  

W niedzielę wieczorem (15.01.2023)  już po zakończeniu turnieju dotarła do nas wspaniała informacja, że również Jakub Kuryło nie oddał indywidualnego prowadzenia i zwyciężył  w kategorii  OPEN.  

Warto wspomnieć, że w turnieju wzięli udział niemalże wszyscy czołowi zawodnicy słowaccy  grający na co dzień w  słowacko – czeskiej Interlidze, a liczba wszystkich zawodników i zawodniczek to 512 osób.

Ostatecznie zawodnicy BOSiR- u Brzesko w składzie Jakub Kuryło, Gabriel Zastawnik, Jakub Tomczyk, Patryk Paryło  z osiągniętymi jako drużyna wynikami  2362 i w drugim starcie 2340 kręgli zajęła w stawce 128 drużyn  odpowiednio 9 i 12 miejsce.

W drodze powrotnej nasi zawodnicy rozegrali jeszcze sparing z drużyną Trsena Starek (pierwszoligowa drużyna INTERLIGI).  W tej grze  Kuba Kuryło zaliczył  równie świetny start  zbijając 654 kręgle i pewnie wygrywając swój pojedynek  3:1.  Niestety pozostali nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy. 

Naszym zawodnikom, a w szczególności Jakubowi i Gabrysiowi  gratulujemy udanego występu.

DOBRY RZUT.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR