Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Z KRĘGLARSKĄ WIZYTĄ NA SŁOWACJI…

Kręgielnia

Czwórka naszych zawodników w ostatnich dniach 2022 roku  wybrała się na Słowację.

Głównym celem wizyty u naszych południowych sąsiadów był udział w odbywającym się od 10 lat noworocznym turnieju kręglarskim w Rakovicach. 

Turniej trwał kilkanaście dni – do 15 stycznia.  Zawodnicy mogą startować wielokrotnie tworząc czteroosobowe drużyny. Poza rywalizacją drużynową zawodnicy walczą też o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych (U-18 i kat OPEN).   

Nasi zawodnicy jako drużyna BOSiR Brzesko PL  zaliczyli dwa starty.

W pierwszym występie zawodnicy BOSiR-u Brzesko zbili łącznie 2362 kręgle.

Świetny start w tej grze zaliczył Gabriel Zastawnik.  Zbijając 628 kręgli uzyskał  najlepszy wynik w kategorii  U -18  i  prowadzenia w tej kategorii wiekowej nie oddał już do końca  turnieju. 

W drugim swoim starcie tego dnia wyśmienity wynik osiągnął Jakub Kuryło.

Zbijają 687 kręgli  poprawił oficjalny rekord turnieju  (rekord należał do Tomasa Pasiaka – 681 kręgli –  ustanowiony został w  2016 r.).

Uzyskany przez Kubę wynik jest nieoficjalnym jak dotąd rekordem Polski w kategorii juniorów.

To również nowy rekord życiowy Jakuba  o 27 kręgli lepszy od dotychczasowego rezultatu  osiągniętego na mistrzostwach świata w Elvie.  

W niedzielę wieczorem (15.01.2023)  już po zakończeniu turnieju dotarła do nas wspaniała informacja, że również Jakub Kuryło nie oddał indywidualnego prowadzenia i zwyciężył  w kategorii  OPEN.  

Warto wspomnieć, że w turnieju wzięli udział niemalże wszyscy czołowi zawodnicy słowaccy  grający na co dzień w  słowacko – czeskiej Interlidze, a liczba wszystkich zawodników i zawodniczek to 512 osób.

Ostatecznie zawodnicy BOSiR- u Brzesko w składzie Jakub Kuryło, Gabriel Zastawnik, Jakub Tomczyk, Patryk Paryło  z osiągniętymi jako drużyna wynikami  2362 i w drugim starcie 2340 kręgli zajęła w stawce 128 drużyn  odpowiednio 9 i 12 miejsce.

W drodze powrotnej nasi zawodnicy rozegrali jeszcze sparing z drużyną Trsena Starek (pierwszoligowa drużyna INTERLIGI).  W tej grze  Kuba Kuryło zaliczył  równie świetny start  zbijając 654 kręgle i pewnie wygrywając swój pojedynek  3:1.  Niestety pozostali nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy. 

Naszym zawodnikom, a w szczególności Jakubowi i Gabrysiowi  gratulujemy udanego występu.

DOBRY RZUT.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR