Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

XIX ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI ŚW. NIEPODLEGŁOŚCI

Kryta pływalnia

XIX Zawody Pływackie z okazji Św. Niepodległości

W ubiegły czwartek 10 listopada na brzeskiej pływalni BOSiR w Brzesku odbyły się już po raz 19-ty Zawody Pływackie z okazji Św. Niepodległości.  Organizatorem zawodów był BOSiR Brzesko.

Zawody swoim patronatem objął burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Nasze zawody były jedną z imprez towarzyszących w ramach obchodów uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę, których organizatorem była Gmina Brzesko oraz partnerzy wydarzenia. Wszystkie nasze inicjatywy, zawody sportowe organizujemy z myślą  
o najmłodszych sportowcach. Tym razem również zdecydowana większość zawodników to dzieci ze szkół podstawowych. Do startu w niepodległościowych zawodach pływackich przystąpiło 99 zawodników w 18 kategoriach wiekowych, a najmłodszymi pływakami okazali się Amelia Kubala oraz Maciej Michałczyk, dla których mieliśmy przygotowane piękne statuetki oraz drobne upominki.

Zawody rozgrywane były w trzech stylach pływackich: dowolnym, klasycznym i grzbietowym na dystansie 25 i 50 metrów w zależności od wieku zawodników. Zawody były niezwykle emocjonujące pod względem sportowej rywalizacji, której dostarczyli nam przyszli mistrzowie Polski, Europy, świata lub mistrzowie olimpijscy. Emocje było widać na twarzach zawodników, kibiców oraz rodziców młodych sportowców, którzy przybyli na pływalnię
i dzielnie wspierali swoje pociechy.

Uroczystego otwarcia zawodów oraz dekoracji zwycięzców dokonał burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz dyrektor BOSiR Marek Dadej. Sędzią zawodów był Marcin Kacer. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, zwycięzcom GRATULUJEMY. Wszystkim życzymy osiągania coraz lepszych wyników.

Partnerami zawodów są:
– Gmina Brzesko   
www.brzesko.pl

– DUDEK Home     www.dudekhome.com

– FOTO INSTAL     www.foto-instal.com

– Punkt Sprzedaży PLUS i POLSAT BOX ul. Głowackiego 13 w Brzesku

– Sklep CUKIERECZEK przy ul. Rynek 17 w Brzesku

– Sekcja Pływacka BOSiR Brzesko

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR