Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Jakub Kuryło Wicemistrzem Polski w sprintach i 3 w GPP

Kręgielnia

Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Seniorów (w zawodach dopuszcza się start juniorów)  wywalczył w konkurencji sprintów  junior  BOSiR Brzesko Jakub Kuryło. 

Mistrzostwa Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych rozegrane zostały w dniach 18-19.06  na kręgielni  BOSiR-u Brzesko.

Przed własną publicznością  Kuba Kuryło zwycięsko wyszedł najpierw z pojedynku  z klubowym kolegą Jakubem Tomczykiem,  pokonując następnie Gracjana Machaja,  Karola Sellmana oraz Piotra Kielibę.

W walce o złoto po remisie na torach  w rzutach zwycięstwa  więcej szczęścia miał Bartosz Ruszczyk  (Dziewiątka Amica Wronki) i to on został Mistrzem Polski.  

Nasi pozostali zawodnicy (Jakub Tomczyk, Łukasz Łazowski, Krzysztof Soból, Edward Szuba)  niestety starty zakończyli  w tej konkurencji na pierwszej rundzie.

Miłym akcentem  na zakończenie mistrzostw w Brzesku było wręczenie przez Przewodniczącego Sekcji Kręglarstwa Klasycznego  Macieja Kląskałę dyplomów uznania za ustanowienie podczas Mistrzostw Świata w Estonii Rekordów Polski.

W gronie wyróżnionych znalazła się dwójka  naszych zawodników Jakub Kuryło – Rekord Polski w kombinacji w kat U- 23  (1305 kręgli) oraz Gabriel Zastawnik  również w kombinacji   U-18 (1215 kręgli).   

Obydwaj wyżej wspomniani zawodnicy odebrali również dyplomy za Drużynowy Rekord Polski w kat U-23 (3624 kręgle). 

Zaledwie tydzień wcześniej  Jakub Kuryło  stanął  dwukrotnie na trzecim miejscu podium w  zawodach rozgrywanych  w Tomaszowie Mazowieckim.  

Rozegrany  w dniach 11-12 czerwca Turniej Asów był  ostatnim w tym sezonie turniejem  zaliczanym  do GRAND PRIX POLSKI. 

Dzięki zdobytym za trzecie miejsce w turnieju punktom Jakub awansował z szóstego na trzecie miejsce również w generalnej klasyfikacji całego cyklu.

BRAWO KUBA!

W turnieju wystartowali  jeszcze  oprócz Jakuba  Kuryło (576 eliminacje, 559 finał), 

Patryk Paryło (546 eliminacje, 534 finał),

Jakub Tomczyk (507 eliminacje, 531 finał) oraz wracający po dłuższej przerwie  na tory Łukasz Łazowski(511 eliminacje, 513 finał). 

Biorąc pod uwagę fakt, że Kuba Kuryło nie wystartował w turnieju we  Wronkach, trzecie miejsce  w generalnej klasyfikacji GRAND PRIX POLSKI  jest bardzo dobrym wynikiem.

Tak więc pierwszy sezon w nowej kategorii wiekowej Jakub Kuryło (czwarty zawodnik świata  w startach indywidualnych – Elva 2022) może uznać za bardzo udany.

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy udanych startów w następnym sezonie.

DOBRY RZUT!!!

zdjęcia: kregle.net

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR