Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

POTĘGA BRZESKIEGO KRĘGLARSTWA

Kręgielnia

POTĘGA brzeskiego kręglarstwa!!!

Marsz po medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  zawodników  BOSiR-u  Brzesko rozpoczął się już w pierwszym starcie.

W piątek o godz. 15.25  na starcie staje dwójka naszych zawodników Gabriel Zastawnik i Piotr Morawiec.

Po zakończeniu gry eliminacyjnej 602 kręgle Gabrysia i 544 kręgle Piotrka okazują się być  najwyższym wynikiem w parze. Mamy pierwsze złoto i awans obydwu zawodników do niedzielnego finału.

Dodatkowo nasi chłopcy grają jako zawodnicy wypożyczeni do drużyny KS Start Gostyń,  której para Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak uzyskała drugi wynik w konkurencji par.

Tak więc cała czwórka zdobywa pewnie złoty medal drużynowy.

O 17.35 na starcie staje para naszych dziewcząt  Izabela Cebula (556 kręgli)  i Oliwia Łoboda (502 kręgle). Ich łączny wynik  znowu jest najwyższy w konkurencji par juniorek młodszych. 

Skład naszego zespołu uzupełniają zawodniczki z KS  Łaziska Górne (Maja Karpowicz)KS Czarna Kula Poznań (Zofia Maćkowiak). 

Wynik tak zestawionej drużyny znowu jest najwyższy i nasze dziewczęta oprócz złota w parze zdobywają równocześnie złoto drużynowo pewnie przy tym awansując do niedzielnego finału.

Sobotnie konkurencje rozpoczynają się od tandemów mieszanych. 

Para Gabriel Zastawnik  i  Izabela Cebula  ze względu na najwyższą pozycję w rankingu i  wobec nie stawienia się na torze pary z Leszna (kontuzja zawodniczki) grają bez przeciwnika. Osiągają  świetny wynik – 311 kręgli. 

W kolejnym  starcie  pewnie wygrywają z parą z Łazisk. 

Pojedynek półfinałowy z parą z Tomaszowa Mazowieckiego  wygrywają w rzutach zwycięstwa (15:8). Podobnie jest w finale (przeciwnikami jest para z Sierakowa).  W torach 1:1 i o złotym medalu zdecydowały rzuty zwycięstwa. Pierwszy rzut oddaje zawodniczka z Sierakowa – zbija 6 kręgli.   Izabela  odpowiada 7!  

Marcel  Nowak (Wrzos Sieraków) rzuca 5 i Gabryś pieczętuje zwycięstwo zbijając 8 kręgli.

Mamy kolejny złoty medal. 

Niedzielne finały w grze  indywidualnej Izabela Cebula po pięknej walce do ostatniego rzutu  kończy  z brązowym medalem jako II  Wicemistrzyni Polski.

Godzinę później Gabriel  Zastawnik podobnie jak w eliminacjach po  raz kolejny  pokonuje granicę 600 kręgli (606 finał)  i zdobywa tytuł  Indywidualnego Mistrza Polski!!!  

Oliwia Łoboda  w finale (541 kręgli) ustanawia swój rekord życiowy i kończy rywalizację na wysokim 11 miejscu.

Wszystkim naszym medalistom należą się GRATULACJE  a ORGANIZATOROM  podziękowanie za doskonałe przygotowanie kręgielni i sprawne  przeprowadzenie zawodów.

Wyniki naszych zawodników  to efekt wielu godzin spędzonych na treningach  i  dobrego  przygotowania  do najważniejszej imprezy w roku.

Nagrodą za zwycięstwo dla Gabriela  jest majowy wyjazd na Puchar Świata U 18 do Estonii.

Trzymamy kciuki za udany start.

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim darczyńcom,  którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Kręglarstwa Klasycznego finansowo wspierają naszych młodych kręglarzy. 

 DOBRY RZUT

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR