Biuletyn informacji publicznej

Memoriał Ryszarda Bonka w Tarnowie Podgórnym

Kręgielnia

Kręglarski Memoriał Ryszarda Bonka w Tarnowie Podgórnym na stałe wszedł  do kręglarskiego kalendarza.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja  tego ogólnopolskiego zaliczanego do Młodzieżowego GRAND PRIX Polski turnieju kręglarstwa klasycznego. W turniejowych zmaganiach  wystartowało łącznie 172 zawodniczki  i zawodników podzielonych na 3 kategorie wiekowe.

Bardzo dobrze zaprezentowali się startujący w  turnieju zawodnicy BOSiR – u Brzesko. W kategorii chłopców na trzecim miejscu podium stanął Artur Łoboda (325 kręgli eliminacje, 297 kręgli – finał). Sukces to tym większy, że w tej kategorii wiekowej wystartowało aż 48 zawodników. Przypomnijmy, że był to zaledwie drugi start Artura w ogólnopolskich zawodach.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze juniorki młodsze. Izabela Cebula zakończyła zawody na 4 miejscu. (515 eliminacje, 544 finał). Lekki niedosyt pozostaje ponieważ, Iza ma ambicje kończyć starty na podium, a tu do podium zabrakło zaledwie 5 kręgli tym bardziej, że 544 kręgle to drugi wynik  finału. Drugą nasza finalistką była Kinga Kolbusz (513 kręgli eliminacje, 479 finał). Kinga ukończyła zawody na miejscu 8.

Do finału awansował również junior młodszy Gabriel Zastawnik. W eliminacjach zbił  554 kręgle. W grze finałowej  536 kręgli  i z łącznym wynikiem 1090 kręgli zakończył zawody na miejscu 7.

Oliwia Łoboda z wynikiem 485 kręgli zajęła miejsce 14, a Piotr Morawiec z wynikiem 469 kręgli zajął w zawodach miejsce 29. Jedyna reprezentująca BOSiR  w kategorii młodziczek  Gabrysia Toboła z wynikiem 424 kręgle zajęła w swojej kategorii  miejsce 18. Naszej młodzieży GRATULUJEMY  udanego występu.

Dobry Rzut.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach  programu Wspierania Kultury fizycznej i Sportu  pod nazwą „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w 2022 r. (sekcja dzieci i młodzieży).