Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

5 Puchar Starosty w Sierakowie w kręglach klasycznych

Kręgielnia

Siódemka naszych młodych kręglarzy klasycznych wzięła udział w międzynarodowym  turnieju kręglarstwa klasycznego w Sierakowie. Do rozgrywanego od wtorku do niedzieli  turnieju (12.-16 stycznia) zgłosiło się 201 zawodników i zawodniczek z 9 klubów sportowych w tym z SKK PRIMATOR NACHOD i KK KOSMONOSY (Czechy).
W swoim debiutanckim starcie w kategorii chłopców zawodnik BOSiR-u Brzesko Artur  Łoboda zbił 328 kręgli  i  w stawce 48 zawodników zajął 7 miejsce. BRAWO ARTUR. Nasze dziewczęta startujące w kategorii juniorek młodszych  zajęły odpowiednio: Izabela Cebula 13 miejsce, Oliwia Łoboda 15 miejsce, a Kinga Kolbusz ukończyła start na miejscu 18. Po dłuższej przerwie na kręglarskie tory wróciła Gabriela Toboła, która w kategorii młodziczek zajęła 14 miejsce. Do niedzielnych gier finałowych awansowała dwójka naszych juniorów młodszych. Z wynikiem  587 kręgli z  miejsca  trzeciego Gabriel Zastawnik  i z wynikiem 564  kręgle  (nowa życiówka) z miejsca 5 Piotr Morawiec. W finale Gabryś odrabiał straty i kończąc grę z wynikiem 605 kręgli (nowy rekord życiowy)  ostatecznie stanął na drugim miejscu podium. Pierwsze miejsce obronił  prowadzący po eliminacjach Mateusz Kraczewski z Polonii 1912 Leszno, który zarówno w  eliminacjach  jak i w finale pokonał granicę 600 kręgli. Wynik 607 kręgli w finale uzyskał również Dominik Dutkiewicz (KS Start Gostyń),  który ostatecznie zajął  3 miejsce. Piotrek  Morawiec ukończył zawody na miejscu 6. Naszym kręglarzom GRATULUJEMY udanego występu.