Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

KRĘGLARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Kręgielnia

Przepięknie położone u podnóża gór słoweńskie miasteczko Kranj  było areną zmagań o światowy Championat w kręglarstwie klasycznym  w kategorii U-18.

Ze względu na pandemię covid-19 w odróżnieniu od innych lat zawody były rozgrywane na istniejącym już obiekcie.

Sama kręgielnia zlokalizowana jest na 3 piętrze zakładu przemysłowego.

Nasza reprezentacja narodowa  zdobyła w tych najważniejszych w tym roku zawodach 3 medale w tej kategorii wiekowej.  Wspaniałą informacją jest to, że wśród medalistów znalazł się  reprezentant BOSiR-u  Brzesko JAKUB KURYŁO, który wywalczył w grze indywidualnej brązowy medal tym samym zdobywając tytuł II Wicemistrza Świata.

Warto również wspomnieć, że wynik Kuby (566 kręgli eliminacje + 599 kręgli finał)  jest nowym rekordem Polski w kombinacji. Poprzedni rekord należał również do zawodnika BOSiR-u Brzesko Igora Szydłowskiego i ustanowiony został w 2017 rok na MŚ w Dettenheim.

W  czasie mistrzostw nasi reprezentanci pobili kilka rekordów Polski.

Pierwszym jest wspomniany wyżej wynik Jakuba Kuryło w kombinacji.

Nowy rekord Polski w sprintach (10 pełnych + 10 zbieranych, gra na dwóch torach)  ustanowiła Nicola Kobiór (Polonia Łaziska Górne) – 221 kręgli, jest to najlepszy wynik w dwóch kat. wiekowych – juniorów młodszych i juniorów.

Trzecim poprawionym rekordem Polski  321 kręgli  (2 x 30 rzutów -pełne/zbierane) jest wynik Borysa Piasty (Czarna Kula Poznań)  i Aleksandry Banaszak  (KS Start Gostyń) w  tandemie mieszanym i ten rekord jest również najlepszym dotychczas osiągniętym wynikiem w dwóch kategoriach wiekowych  – juniorów młodszych i juniorów.

W kategorii U-14 rozgrywanej na innej kręgielni w miasteczku Kamnik nasi reprezentanci wywalczyli 5 medali w tym jeden złoty w kat. tandem mieszany.

Brawo, brawo,  brawo!!!

Od 28.08 – 01.09.2021  trwają na wyżej wymienionych kręgielniach Mistrzostwa Świata  w kat. U-23. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.