Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

JAKUB KURYŁO – ZWYCIĘŻA W MŁODZIEŻOWYM GRAND PRIX POLSKI

Kręgielnia

XXVIII  Memoriał St. Nowackiego i  B. Krzymińskiego  w Lesznie

Już w  poniedziałek 7 czerwca rozpoczął się Memoriał kręglarski w Lesznie, a zakończył się w niedzielę 13 czerwca.  Wystartowało w nim 220 zawodników i zawodniczek z 12 klubów sportowych w tym reprezentanci czeskiego klubu SKK Nachod i słowackiego SKK Trstena Starek. 

Udział zawodników BOSiR Brzesko w tym memoriale był o tyle istotny, że aż dwójka naszych zawodników w koronnej kategorii juniorów młodszych miała szansę zakończyć rywalizację na podium Młodzieżowego GRAND PRIX Polski  w sezonie 2020/2021. 

Przed  kończącym sezon turniejem Jakub Kuryło prowadził w rywalizacji, a Gabriel Zastawnik był drugi wyprzedzając nieznacznie Antoniego Nowackiego (zawodnika Polonii 1912 Leszno). Obaj nasi zawodnicy bardzo dobrze zagrali w eliminacjach. Kuba po raz kolejny pokonał granicę 600 – set kręgli zbijając ich 604, a Gabryś wynikiem 593 zbite kręgle zajmował po eliminacjach 4 miejsce. To jednak reprezentant gospodarzy zajmujący w tabeli GRAND PRIX  Polski 3 miejsce Antoni Nowacki w eliminacjach ustanowił rekord życiowy i równocześnie rekord kręgielni w swojej kat. wiekowej i wynikiem 629 kręgli te eliminacje wygrał.  

W sobotnich eliminacjach padła jeszcze jedna 600 – setka.  604 kręgle podobnie jak Kuba Kuryło zbił również  Erik Kuran – reprezentant słowackiego klubu SKK Trstena Starek.

Finały zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców w kat. juniorskiej zapowiadały się niezwykle ciekawie tym bardziej, że ostatnia z ośmiu finalistek w juniorkach zbiła w eliminacjach 560 kręgli, a najniższy wynik eliminacji w przypadku chłopców to 574 kręgle. 

I tak też się stało. Niedzielne finały w kategorii zarówno juniorek jak i juniorów młodszych to już swoista wojna nerwów. 

Bardzo dobrze zagrali zawodnicy zajmujący po eliminacjach miejsca od 5-8 wysoko ustawiając poprzeczkę dla finałowej pierwszej czwórki.

Zawodnik Wrzosu Sieraków  Marcel Nowak zbił 600 kręgli,  Piotr Kraczewski  zagrał 582 kręgle, a jego brat Mateusz 578 kręgli (obaj Polonia 1912 Leszno).

W finałowej czwórce najwięcej zimnej krwi wykazał nasz wychowanek  Kuba Kuryło – BOSiR Brzesko (finał – 582 kręgle) i  z łącznym  wynikiem 1186  wygrał Memoriał i tym samym  rywalizację Młodzieżowego GRAND PRIX Polski 2020/2021 w kat. juniorów młodszych. 

Drugie miejsce w zawodach zajął  sobotni rekordzista Antoni Nowacki  (finał nie był już tak błyskotliwy – 546 kręgli), a trzecie miejsce zajął wspomniany wyżej  Marcel Nowak z Sierakowa. 

Gabriel Zastawnik zajął w turnieju ostatecznie 7 miejsce, a w  Młodzieżowym GRAND PRIX Polski  w sezonie 2020/2021 zajął 3 miejsce na podium (na drugim miejscu rywalizację w Grand PRIX Polski zakończył Antek Nowacki).

Na zakończenie memoriału dekoracji najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu 2020/2021 dokonał osobiście Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego  Pan Maciej Klaskała.

W rywalizacji na torach wystartowały również nasze dziewczęta.

Izabela Cebula (juniorka młodsza) wynikiem eliminacji 531 kręgli zajęła 11 miejsce. W tej kategorii wiekowej  aż trzy miejsca w finale zajęły zawodniczki  z zagranicznych klubów,  które podniosły poziom imprezy i aby awansować do finału trzeba było zagrać jak już wcześniej wspominaliśmy co najmniej 560  kręgli.  Kategorię juniorek młodszych wygrała  Kornelia Kujda z KS Pilica  Tomaszów Mazowiecki,  która w eliminacjach zagrała  życiówkę  (598 kręgli) przed zawodniczką z Nachodu Lucie Slavikowa i Nicolą Kobiór z Polonii Łaziska.

W klasyfikacji Młodzieżowego GRAND PRIX Polski 2020/2021  Izabela  zajęła bardzo wysokie, ale jednak najbardziej nie lubiane 4 miejsce przegrywając rywalizację o podium zaledwie 10 punktami właśnie z triumfatorką ostatnich zawodów Kornelią Kujda.

W kategorii młodziczek dzielnie walczyły nasze reprezentantki. Oliwia Łoboda zbiła równo 500 kręgli  i zajęła w stawce 35 startujących zawodniczek bardzo dobre 11 miejsce. Kinga Kolbusz  zbiła 472 kręgle (najlepszy wynik Kingi w dotychczasowych startach) i  po eliminacjach zajęła 19 pozycję. 

Naszym zawodnikom GRATULUJEMY, a Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie fantastycznej imprezy sportowej.

Dobry Rzut!

Wyjazd na zawody zorganizowało i współfinansowało Stowarzyszenie Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko.

Tą drogą Zarząd Stowarzyszenia pragnie serdecznie podziękować wszystkim firmom, które w tym roku  wsparły nas finansowo  i dzięki którym zawodnicy sekcji kręglarskiej mogli wziąć udział w niejednych już ogólnopolskich zawodach. 

Wsparcia finansowego w 2021 roku udzielili nam:

PSB – Edmund Leś 

INOX – Instal

PLASTBUD – Bochnia

PROSTER  Sp. z o.o.

PRO – FIL OKNO 

TRANS – LIS – BET   

Drukarnia BOWA

Edward Milewski – Skład Budowlany

ENTER –  Instalacje grzewcze i sanitarne  J. Kubala

BUS- Impero  

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR