Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

JAKUB KURYŁO – ZWYCIĘŻA W MŁODZIEŻOWYM GRAND PRIX POLSKI

Kręgielnia

XXVIII  Memoriał St. Nowackiego i  B. Krzymińskiego  w Lesznie

Już w  poniedziałek 7 czerwca rozpoczął się Memoriał kręglarski w Lesznie, a zakończył się w niedzielę 13 czerwca.  Wystartowało w nim 220 zawodników i zawodniczek z 12 klubów sportowych w tym reprezentanci czeskiego klubu SKK Nachod i słowackiego SKK Trstena Starek. 

Udział zawodników BOSiR Brzesko w tym memoriale był o tyle istotny, że aż dwójka naszych zawodników w koronnej kategorii juniorów młodszych miała szansę zakończyć rywalizację na podium Młodzieżowego GRAND PRIX Polski  w sezonie 2020/2021. 

Przed  kończącym sezon turniejem Jakub Kuryło prowadził w rywalizacji, a Gabriel Zastawnik był drugi wyprzedzając nieznacznie Antoniego Nowackiego (zawodnika Polonii 1912 Leszno). Obaj nasi zawodnicy bardzo dobrze zagrali w eliminacjach. Kuba po raz kolejny pokonał granicę 600 – set kręgli zbijając ich 604, a Gabryś wynikiem 593 zbite kręgle zajmował po eliminacjach 4 miejsce. To jednak reprezentant gospodarzy zajmujący w tabeli GRAND PRIX  Polski 3 miejsce Antoni Nowacki w eliminacjach ustanowił rekord życiowy i równocześnie rekord kręgielni w swojej kat. wiekowej i wynikiem 629 kręgli te eliminacje wygrał.  

W sobotnich eliminacjach padła jeszcze jedna 600 – setka.  604 kręgle podobnie jak Kuba Kuryło zbił również  Erik Kuran – reprezentant słowackiego klubu SKK Trstena Starek.

Finały zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców w kat. juniorskiej zapowiadały się niezwykle ciekawie tym bardziej, że ostatnia z ośmiu finalistek w juniorkach zbiła w eliminacjach 560 kręgli, a najniższy wynik eliminacji w przypadku chłopców to 574 kręgle. 

I tak też się stało. Niedzielne finały w kategorii zarówno juniorek jak i juniorów młodszych to już swoista wojna nerwów. 

Bardzo dobrze zagrali zawodnicy zajmujący po eliminacjach miejsca od 5-8 wysoko ustawiając poprzeczkę dla finałowej pierwszej czwórki.

Zawodnik Wrzosu Sieraków  Marcel Nowak zbił 600 kręgli,  Piotr Kraczewski  zagrał 582 kręgle, a jego brat Mateusz 578 kręgli (obaj Polonia 1912 Leszno).

W finałowej czwórce najwięcej zimnej krwi wykazał nasz wychowanek  Kuba Kuryło – BOSiR Brzesko (finał – 582 kręgle) i  z łącznym  wynikiem 1186  wygrał Memoriał i tym samym  rywalizację Młodzieżowego GRAND PRIX Polski 2020/2021 w kat. juniorów młodszych. 

Drugie miejsce w zawodach zajął  sobotni rekordzista Antoni Nowacki  (finał nie był już tak błyskotliwy – 546 kręgli), a trzecie miejsce zajął wspomniany wyżej  Marcel Nowak z Sierakowa. 

Gabriel Zastawnik zajął w turnieju ostatecznie 7 miejsce, a w  Młodzieżowym GRAND PRIX Polski  w sezonie 2020/2021 zajął 3 miejsce na podium (na drugim miejscu rywalizację w Grand PRIX Polski zakończył Antek Nowacki).

Na zakończenie memoriału dekoracji najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu 2020/2021 dokonał osobiście Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego  Pan Maciej Klaskała.

W rywalizacji na torach wystartowały również nasze dziewczęta.

Izabela Cebula (juniorka młodsza) wynikiem eliminacji 531 kręgli zajęła 11 miejsce. W tej kategorii wiekowej  aż trzy miejsca w finale zajęły zawodniczki  z zagranicznych klubów,  które podniosły poziom imprezy i aby awansować do finału trzeba było zagrać jak już wcześniej wspominaliśmy co najmniej 560  kręgli.  Kategorię juniorek młodszych wygrała  Kornelia Kujda z KS Pilica  Tomaszów Mazowiecki,  która w eliminacjach zagrała  życiówkę  (598 kręgli) przed zawodniczką z Nachodu Lucie Slavikowa i Nicolą Kobiór z Polonii Łaziska.

W klasyfikacji Młodzieżowego GRAND PRIX Polski 2020/2021  Izabela  zajęła bardzo wysokie, ale jednak najbardziej nie lubiane 4 miejsce przegrywając rywalizację o podium zaledwie 10 punktami właśnie z triumfatorką ostatnich zawodów Kornelią Kujda.

W kategorii młodziczek dzielnie walczyły nasze reprezentantki. Oliwia Łoboda zbiła równo 500 kręgli  i zajęła w stawce 35 startujących zawodniczek bardzo dobre 11 miejsce. Kinga Kolbusz  zbiła 472 kręgle (najlepszy wynik Kingi w dotychczasowych startach) i  po eliminacjach zajęła 19 pozycję. 

Naszym zawodnikom GRATULUJEMY, a Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie fantastycznej imprezy sportowej.

Dobry Rzut!

Wyjazd na zawody zorganizowało i współfinansowało Stowarzyszenie Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko.

Tą drogą Zarząd Stowarzyszenia pragnie serdecznie podziękować wszystkim firmom, które w tym roku  wsparły nas finansowo  i dzięki którym zawodnicy sekcji kręglarskiej mogli wziąć udział w niejednych już ogólnopolskich zawodach. 

Wsparcia finansowego w 2021 roku udzielili nam:

PSB – Edmund Leś 

INOX – Instal

PLASTBUD – Bochnia

PROSTER  Sp. z o.o.

PRO – FIL OKNO 

TRANS – LIS – BET   

Drukarnia BOWA

Edward Milewski – Skład Budowlany

ENTER –  Instalacje grzewcze i sanitarne  J. Kubala

BUS- Impero  

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR