Biuletyn informacji publicznej

II MEMORIAŁ RYSZARDA BONKA

Kręgielnia

Klub Sportowy – Alfa Vector Tarnowo Podgórne był  organizatorem 5 -cio dniowego   II  Memoriału Ryszarda Bonka (12-16.05. 2021).

Na starcie tego zyskującego coraz większą popularność ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju kręglarskiego stanęło 157 zawodników i zawodniczek z dziewięciu klubów sportowych.

W sobotnich grach eliminacyjnych wystąpili także kręglarze BOSiR – u Brzesko.

Z  siódemki startujących do niedzielnych finałów awansowała trójka naszych wychowanków.

Jakub Kuryło, powracający do gry po kontuzji  w Tucholi w eliminacjach uzyskał wynik 604  zbite kręgle (kolejna 600 – setka w karierze).

Gabriel Zastawnik eliminacje zakończył z wynikiem 553 zbite kręgle.

Z wynikiem 503 zbite kręgle na miejscu 5 w kategorii młodziczka ukończyła  eliminacje Oliwia  Łoboda  (przypomnijmy, że to dopiero drugi start Oliwi w ogólnopolskich zawodach).

Po niedzielnych finałach obydwaj nasi chłopcy stanęli na podium zawodów.

Jakub Kuryło z łącznym wynikiem 1145 kręgli zajął drugie miejsce, a na miejscu trzecim uplasował się Gabriel Zastawnik (1111 kręgli).

Kategorię juniorów młodszych wygrał po dwóch bardzo równych grach (582 – eliminacje, 597 – finał) Krzysztof Przewoźny z klubu 9 Amica Wronki.

Po finałach  Oliwia Łoboda z łącznym wynikiem  955 kręgli w stawce 28 zawodniczek zajęła bardzo dobre 8 miejsce.