Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

GŁÓWNE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W PŁYWANIU – LUBLIN 2021

Kryta pływalnia

W ostatni długi majowy weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu (Lublin 2021). Nasz brzeski klub BOSiR reprezentowało dwóch zawodników: WOJCIECH WOJDAK wielokrotny mistrz Polski, rekordzista polski, v-ce mistrz świata z 2017 roku oraz młody utalentowany pływak PATRYK GIBUŁA.

Wojtek Wojdak wystartował na swoich koronnych dystansach 400 m dowolnym i 800 m dowolnym i jak zawsze nie zawiódł. W obu startach był bezkonkurencyjny zdobywając dwa razy mistrzostwo Polski. Na dystansie 400 m Wojtek uzyskał czas 3:51.65 s, natomiast na 800 m 8:02.84 s. Po występach Wojtka pozostał lekki niedosyt, ponieważ nie udało się uzyskać minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Wojtkowi pozostała jeszcze jedna szansa na wyjazd do Tokio podczas zawodów na Litwie, które odbędą się jeszcze w maju. Wojtku gratulacje i trzymamy kciuki!

Drugi nasz reprezentant 16-letni Patryk Gibuła, który wchodzi dopiero do wielkiego pływania wystartował na trzech dystansach motylkowych. Na dystansie 200 m Patryk był 33, na dystansie 100 m był 67, a na dystansie 50 m Patryk zajął 99 miejsce. Życzymy obu naszym zawodnikom jak i całej sekcji pływackiej z BOSiR Brzesko samych sukcesów i jak najlepszych wyników.

W tym miejscu należy również napisać o naszych wychowankach, którzy obecnie reprezentują inne kluby, a ich wyniki świadczą przede wszystkim o ich talencie, ciężkiej pracy na treningu i właściwej pracy szkoleniowej w BOSiR Brzesko, który przygotowuje młodych pływaków do walki o najwyższe cele. Mowa tu o KSAWERYM MASIUKU i AMELII MAREK.

Ksawery (17 lat, obecnie UKS G-8 Bielany Warszawa) potwierdził swój talent zdobywając pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym, trzecie miejsce na 100 m grzbietowym, pierwsze miejsce w sztafecie na 100 zmiennym i 100 dowolnym, drugie miejsce w sztafecie na 100 zmiennym mix. Ksawery uzyskał minimum kwalifikacyjne do ME juniorów, do MŚ juniorów, do igrzysk w Tokio (sztafeta), minimum na ME seniorów w Budapeszcie, uzyskał wynik lepszy od rekordu Polski juniorów 17 lat. GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów.

Amelia (16 lat, obecnie Ognisko TKKF DELFIN Tarnów) w starcie finałowym na dystansie 50 m stylem motylkowym zajęła piąte miejsce uzyskując minimum kwalifikacyjne do ME juniorów oraz ósme miejsce w finale na dystansie 100 m stylem motylkowym. GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia dzięki uprzejmości: KAMCIOGRAPHY ; https://www.facebook.com/kamciography

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR