Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

MISTRZ POLSKI – WOJTEK WOJDAK

Kryta pływalnia

Z ostatniej chwili – Wojciech Wojdak mistrzem Polski

Złoty medal 🥇🏆na dystansie 400 metrów stylem dowolnym wywalczył dzisiaj Wojciech Wojdak podczas trzeciego dnia Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie.

Podopieczny Marcina Kacera tym samym po raz kolejny udowodnił, że nadal pozostaje dominatorem w polskim pływaniu. Reprezentant BOSiR Brzesko już w porannych eliminacjach uzyskał najlepszy czas (3:57,41), by po południu poprawić go jeszcze o blisko 6 sekund (3:51,65). Po 250 metrach finałowego wyścigu uzyskał taką przewagę nad goniącym go Antonim Kałużyńskim (MUKP Warszawianka – Wodny Park), że spiker zawodów skomentował to krótko: – Wojciech Wojdak pożegnał się z rywalami.

Brzeski zawodnik mimo przygniatającej przewagi nad konkurentami nie osiągnął jednak minimum kwalifikacyjnego na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, które wynosiło 3:46,78. Nadal jednak ma szansę wyjechać do Tokio. Musi jednak zwyciężyć na 800 metrów kraulem i pokonać go w czasie 7:54,31. Brzeski zawodnik i jego trener Marcin Kacer nie ukrywali przed mistrzostwami, że właśnie z tym dystansem wiążą największe nadzieje na olimpijską kwalifikację. Wyścig rozegrany zostanie w niedzielę 2 maja około godziny 12.00.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR