Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

GABRIEL ZASTAWNIK – kolejny młody utalentowany kręglarz…

Kręgielnia

Tym razem to kręgielnia MLKS Tucholanki Tuchola była areną zmagań młodzieży uprawiającej kręglarstwo klasyczne. 

Ze względu na pandemię i obostrzenia  połączono w jeden start dwa turnieje – 34 Puchar Borów Tucholskich i 4  Memoriał Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły.

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się w tym ogólnopolskim turnieju zawodnicy BOSiR-u Brzesko.

Do niedzielnych gier finałowych  w trwających  od czwartku do soboty eliminacjach  (18-20.03.2021) awansowała  dwójka naszych zawodników.

Juniorka młodsza Izabela Cebula  i junior młodszy Gabriel Zastawnik.

Po niedzielnych finałach Izabela z łącznym  wynikiem 1009 zbitych kręgli (520 eliminacje, 489 finał)  zajęła ostatecznie 7 miejsce.

Czwarty  po grach eliminacyjnych Gabriel Zastawnik  w grze finałowej  już na pierwszym torze odrobił stratę punktową  z eliminacji  do wyprzedzających  go zawodników.

Kolejne dwa tory to zacięta i równa walka pomiędzy czwórką  zawodników  wśród których był i nasz reprezentant. 

Na ostatnim torze to Gabryś  wśród pretendentów do zwycięstwa  był zdecydowanie najlepszy i z łącznym wynikiem 1091 kręgli (540 eliminacje, 551 finał) zapewnił sobie pierwsze w karierze najwyższe miejsce na podium w ogólnopolskim turnieju. 

B R A W O GABRYŚ!!!

Rafał Hajdo w kat. juniorów młodszych  zajął  w turnieju 19, a Bartłomiej Hynek  24. miejsce.

Turniej w Tucholi był również bardzo udanym kręglarskim debiutem dla dwójki naszych dziewczyn startujących w kat. młodziczek.

Oliwia Łoboda zbiła 418 kręgli i zajęła  24 miejsce. Z podobnym wynikiem (416 kręgli) start  na  26 miejscu zakończyła Kinga Kolbusz.

O prawdziwym pechu może mówić Jakub Kuryło,  który podczas rzutów  próbnych  przed grą eliminacyjną doznał groźnie wyglądającej kontuzji (skręcenie kostki i naderwanie ścięgna).

Odniesiony uraz zakończył się wizytą w szpitalu,  założeniem szyny usztywniającej i uniemożliwił mu niestety start w turnieju .

Jakubowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a wszystkim naszym zawodnikom w tym debiutantkom kolejnych sukcesów na kręglarskich torach.

Dobry rzut!!!

Przygotowanie oraz wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach zadania publicznego „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR  Brzesko w 2021r. (sekcja dzieci i młodzieży).

GMINA BRZESKO

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR