Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

35 Młodzieżowy Puchar Wronek

Kręgielnia

W dniach 17- 21.02. rozegrany został  we Wronkach (woj. wielkopolskie) 35 już młodzieżowy turniej  kręglarski o Puchar tego miasta.

Na starcie  młodzieżowych zawodów zaliczanych do GRAND PRIX Polski stanęło 177 zawodników i zawodniczek z 9 klubów sportowych.

Z bardzo nielicznej  na tle innych klubów  5 – osobowej  reprezentacji  BOSiR-u Brzesko po grach eliminacyjnych  do niedzielnych finałów awansowała trójka  naszych zawodników.

Z wynikiem 565 kręgli  (nowa „życiówka” )  awansowała juniorka młodsza  Izabela Cebula.

Z wynikiem 569 kręgli  awansował junior młodszy Gabriel Zastawnik.

Pierwsze miejsce natomiast po  eliminacjach w kategorii  juniorów młodszych zajmował  nasz zawodnik – Jakub Kuryło, który zbił 579 kręgli.

W niedzielnych porannych finałach zarówno Izabela (505 kręgli)  jak i Gabryś  (508 kręgli) zagrali nieco poniżej oczekiwań  kończąc zawody odpowiednio na  7 i 5 miejscu.

Prowadzący po sobotnich eliminacjach Jakub Kuryło w bloku finałowym stoczył  bardzo pasjonujący pojedynek z doskonale dysponowanym  w tym turnieju  zawodnikiem gospodarzy  Mateuszem Grzywaczewskim, który w sobotę zbił o 20 kręgli  mniej niż Kuba.  W  finale popularny „Grzywa” chwilami  nawet wysuwał  się na prowadzenie ostatecznie kończąc  grę z wynikiem  578 kręgli.  Kuba z łącznym wynikiem  1152 kręgle  pewnie  wygrał  kategorię juniorów młodszych. Drugie miejsce  z wynikiem 1137 kręgli  zajął wspomniany już Mateusz Grzywaczewski, a trzecie (1113 kręgli)  Mateusz Kraczewski  z KS Polonia 1912 Leszno.

Dobrze zagrali  w eliminacjach również pozostali nasi kręglarze.  Bartłomiej Hynek  zbił 523 kręgle zajmując w stawce 29 juniorów młodszych 16 miejsce.

Tuż za Bartkiem  na miejscu 17 z wynikiem 521 kręgli sklasyfikowany został  Maciej Hamielec.

Naszej młodzieży gratulujemy  udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnych startach.