Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

4 Puchar Starosty w Sierakowie w kręglarstwie klasycznym

Kręgielnia

Wyjazd do Sierakowa (woj. wielkopolskie) młodzi kręglarze z BOSiR Brzesko mogą uznać za bardzo udany.

Ogólnopolskie zawody kręglarstwa klasycznego rozgrywane były w dniach 20-24.01.2021 r. 

Z reprezentujących BOSiR Brzesko  piątki zawodników aż trójka awansowała do niedzielnych finałów. Trójka zawodników BOSiR-u w czasie gier eliminacyjnych poprawiła też swoje rekordy życiowe. Gabriel Zastawnik zbił 576 kręgli, Rafał Hajdo 562 i ta dwójka awansowała do finału. Maciej Hamielec pomimo zagrania „życiówki” (555 kręgli) niestety do finału nie awansował –  zabrakło kilku kręgli. 

W  niedzielnym  finale zarówno Gabriel  Zastawnik jak i Rafał Hajdo po raz drugi zagrali najlepsze życiowe wyniki, obydwaj zbili po 586 kręgli. Ostatecznie Gabryś zajął w zawodach  4,  a Rafał 5 miejsce. 

Kategorie juniorów młodszych wygrał jednak  inny z zawodników BOSiR-u  Jakub Kuryło,  który w rozegranych zawodach dwukrotnie  przekroczył granicę 600 kręgli.  W eliminacjach zbił ich 605, a  w niedzielnym finale 625 i  z łącznym doskonałym wynikiem  1230  pewnie zwyciężył pokonując drugiego  w zawodach Krzysztofa Przewoźnego  z Wronek o 42 kręgle, a trzeciego  Michała Bonka z Tarnowa Podgórnego o 64 kręgle. 

Maciej Hamielec zajął ostatecznie w stawce 30 zawodników  bardzo dobre 10 miejsce,  a jedyna reprezentująca nasz klub w kat. juniorek młodszych  Izabela Cebula (518 kręgli) w stawce 17 zawodniczek była 8.

 

Wszystkim naszym zawodnikom  gratulujemy udanego występu  i czekamy na jeszcze lepsze  życiowe rekordy w kolejnych startach.  

 

Dokładnie 170 zawodników walczyło o puchary we wszystkich kategoriach wiekowych.  

Bardzo miło jest widzieć w dekorowanej szóstce tylko w jednej kategorii wiekowej aż trójkę zawodników z BOSiR Brzesko.

Dobre wyniki naszej młodzieży to efekt regularnych treningów i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Centralnej Lidze Juniorów. 

Mamy jako miasto jedno z niewielu w Polsce, a jedyne w Małopolsce i na Podkarpaciu  przywilej posiadania kręgielni klasycznej.

Pomagajmy jako rodzice i opiekunowie naszym dzieciom i młodzieży o ile tylko chcą się w tym  pięknym, wymagającym myślenia  i  wciąż  niedocenianym sporcie realizować. 

Dlatego wszystkich zawodników zachęcamy do brania udziału w odbywających się w ramach sekcji kręglarskiej treningów. Informacja pod nr tel.  14 68 65 030.

Z kręglarskim pozdrowieniem – DOBRY RZUT !!!

 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR