Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

4 Puchar Starosty w Sierakowie w kręglarstwie klasycznym

Kręgielnia

Wyjazd do Sierakowa (woj. wielkopolskie) młodzi kręglarze z BOSiR Brzesko mogą uznać za bardzo udany.

Ogólnopolskie zawody kręglarstwa klasycznego rozgrywane były w dniach 20-24.01.2021 r. 

Z reprezentujących BOSiR Brzesko  piątki zawodników aż trójka awansowała do niedzielnych finałów. Trójka zawodników BOSiR-u w czasie gier eliminacyjnych poprawiła też swoje rekordy życiowe. Gabriel Zastawnik zbił 576 kręgli, Rafał Hajdo 562 i ta dwójka awansowała do finału. Maciej Hamielec pomimo zagrania „życiówki” (555 kręgli) niestety do finału nie awansował –  zabrakło kilku kręgli. 

W  niedzielnym  finale zarówno Gabriel  Zastawnik jak i Rafał Hajdo po raz drugi zagrali najlepsze życiowe wyniki, obydwaj zbili po 586 kręgli. Ostatecznie Gabryś zajął w zawodach  4,  a Rafał 5 miejsce. 

Kategorie juniorów młodszych wygrał jednak  inny z zawodników BOSiR-u  Jakub Kuryło,  który w rozegranych zawodach dwukrotnie  przekroczył granicę 600 kręgli.  W eliminacjach zbił ich 605, a  w niedzielnym finale 625 i  z łącznym doskonałym wynikiem  1230  pewnie zwyciężył pokonując drugiego  w zawodach Krzysztofa Przewoźnego  z Wronek o 42 kręgle, a trzeciego  Michała Bonka z Tarnowa Podgórnego o 64 kręgle. 

Maciej Hamielec zajął ostatecznie w stawce 30 zawodników  bardzo dobre 10 miejsce,  a jedyna reprezentująca nasz klub w kat. juniorek młodszych  Izabela Cebula (518 kręgli) w stawce 17 zawodniczek była 8.

 

Wszystkim naszym zawodnikom  gratulujemy udanego występu  i czekamy na jeszcze lepsze  życiowe rekordy w kolejnych startach.  

 

Dokładnie 170 zawodników walczyło o puchary we wszystkich kategoriach wiekowych.  

Bardzo miło jest widzieć w dekorowanej szóstce tylko w jednej kategorii wiekowej aż trójkę zawodników z BOSiR Brzesko.

Dobre wyniki naszej młodzieży to efekt regularnych treningów i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Centralnej Lidze Juniorów. 

Mamy jako miasto jedno z niewielu w Polsce, a jedyne w Małopolsce i na Podkarpaciu  przywilej posiadania kręgielni klasycznej.

Pomagajmy jako rodzice i opiekunowie naszym dzieciom i młodzieży o ile tylko chcą się w tym  pięknym, wymagającym myślenia  i  wciąż  niedocenianym sporcie realizować. 

Dlatego wszystkich zawodników zachęcamy do brania udziału w odbywających się w ramach sekcji kręglarskiej treningów. Informacja pod nr tel.  14 68 65 030.

Z kręglarskim pozdrowieniem – DOBRY RZUT !!!

 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR