Biuletyn informacji publicznej

kręglarski turniej w poznaniu

Kręgielnia

Jubileuszowy 40  Memoriał ku czci dwójki wielkopolskich propagatorów kręglarstwa klasycznego  W. Zielińskiego i J. Krukowskiego  rozegrany na poznańskiej kręgielni Czarna Kula już za nami.

Na starcie w miniony weekend stanęło 101 młodych zawodników i zawodniczek  w pięciu kategoriach wiekowych.

Z reprezentujących BOSiR Brzesko zawodników po raz kolejny najlepiej zaprezentował się junior młodszy Jakub Kuryło. Czwarty po eliminacjach w grze finałowej po przepięknej walce do ostatniego rzutu  odrobił straty i zwyciężył z łącznym wynikiem 1099 kręgli (543 eliminacje, 556 finał).  W tej samej kategorii wiekowej Maciej Hamielec był  12 (500 kręgli),  Gabriel Zastawnik 16 (492 kręgle), Bartek Hynek 18 (457 kręgli), a Rafał Hajdo  z wynikiem 428 kręgli zajął 20 miejsce.

W kategorii juniorek młodszych jedyna reprezentująca BOSiR Brzesko Izabela Cebula zbiła  488 kręgli zajmując 7 miejsce (do gry w finale zabrakło tylko 1 kręgla).

Jakubowi gratulujemy kolejnego zwycięstwa. Pozostałym zawodnikom życzymy lepszych startów w kolejnych zawodach.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach zadania publicznego pod tytułem „Dofinansowanie Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w 2019r.”