Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

18 memoriał Zybera i Sobierajskiego

Kręgielnia

18 Memoriał Zybera i Sobierajskiego to drugi z cyklu GRAND PRIX Polski turniej dla dzieci i młodzieży. Te międzynarodowe ze względu na udział Czechów zawody kręglarstwa klasycznego rozegrane zostały na sześciotorowej kręgielni w Gostyniu w dniach  14-17.11.2019 r. Na starcie stanęło 170  zawodników i zawodniczek z 12 klubów kręglarskich podzielonych na sześć kategorii wiekowych. Z zawodników BOSiR Brzesko najlepiej zaprezentował się Jakub Kuryło. Wynik eliminacji 553 kręgle i finału 565 kręgli  dały w końcowej klasyfikacji 6 miejsce w kategorii junior młodszy.  Izabela Cebula (485 kręgli) w kategorii juniorka młodsza zajęła 16 miejsce, a debiutująca w kategorii młodziczek Gabrysia Toboła  (wynik 431 kręgli) zajęła 16 miejsce w stawce 32 startujących zawodniczek.  Pozostali nasi juniorzy młodsi zajęli odpowiednio:

Gabriel Zastawnik – 527 kręgli –  16 miejsce

Maciej Hamielec – 505 kręgli – 28 miejsce

Rafał Hajdo – 470 kręgli – 31 miejsce

Bartłomiej Hynek – 469 kręgli – 32 miejsce

Na koniec turnieju zawodnicy BOSiR Brzesko  wzięli udział w sesji zdjęciowej  z najwyższym czynnym zawodnikiem i sędzią kręglarstwa klasycznego Bogusławem Zagatą.
Wyjazd zawodników na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach zadania publicznego „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w roku 2019 (sekcja dzieci i młodzieży)”.