Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

XVII ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI ŚW. NIEPODLEGŁOŚCI

Kryta pływalnia

Święto Niepodległości na Pływalni…

W piątek 8 listopada 2019 r. na Krytej Pływalni BOSiR w Brzesku odbyły się XVII Zawody Pływackie z okazji Św. Niepodległości. Zawodami rozpoczęliśmy gminne obchody odzyskania niepodległości. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor BOSiR Marek Dadej, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz radne Rady Miasta Barbara Borowiecka i Jadwiga Dadej.

Piątkowe popołudnie było nie tylko świętem upamiętniającym 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również świętem miłośników pływania. 98 młodych pływaków uczciło to piękne święto na brzeskiej pływalni. Uczestnikami zawodów w przeważającej liczbie były dzieci ze szkół podstawowych. Organizatorami zawodów byli: Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku oraz Gmina Brzesko.  

Cieszymy się, że tak duża liczba dzieci przystąpiła do sportowej rywalizacji w zawodach, ponieważ są one organizowane właśnie dla nich. Za wspaniałą postawę zarówno sportową jak i patriotyczną szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy poświęcają się dla rozwoju swoich dzieci poprzez pływanie, uczestnictwo w zajęciach sekcji pływackiej BOSiR oraz innych jak również poprzez udział w zawodach sportowych.

Zawodnicy tradycyjnie startowali w dwóch stylach pływackich: dowolnym i klasycznym na dystansie 25 lub 50 metrów w zależności od wieku. Sędzią głównym zawodów był Marcin Kacer. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Maja Paruch oraz Wiktor Michałek. Oboje urodzeni w 2014 roku.

Dekoracji zwycięzców XVII Zawodów Pływackich z okazji Św. Niepodległości dokonał burmistrz Tomasz Latocha, radne Barbara Borowiecka oraz Jadwiga Dadej.

Podczas trwania zawodów pływackich na Pływalni odbyły się warsztaty matematyczne z MATPLANETĄ, w których dzieci mogły uczestniczyć i rozwiązywać ciekawe zadania matematyczne.

Partnerami zawodów byli:
– Gmina Brzesko
– Punkt Sprzedaży PLUSA i CYFROWEGO POLSATU w Brzesku przy ul. Głowackiego 13     
– Sklep CUKIERECZEK w Brzesku przy ul. Rynek 17
– MATPLANETA

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji oraz tym, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

 

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR