Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Puchar Borów Tucholskich W KRĘGLACH

Kręgielnia

Od zwycięstwa na kręglarskich torach w Tucholi rywalizację w ramach Młodzieżowego Grand Prix Polski  2019/2020 rozpoczął zawodnik BOSiR-u  Brzesko Jakub Kuryło553 zbite kręgle dawały pewny udział w finale i zapewniały czwarte miejsce po eliminacjach. Wyniki najlepszej dwunastki od 525 do 562 kręgle zapowiadały pasjonujący finał  (niewtajemniczonym przypomnijmy, że o zwycięstwie decyduje łączna liczba zbitych kręgli w  eliminacjach i w finale). Już na pierwszym torze Kuba odrobił straty z eliminacji i wysunął się na prowadzenie  konsekwentnie powiększając przewagę nad grającymi obok rywalami na kolejnych dwóch torach. Ostatni tor miał zdecydować czy zagra lepiej niż dwójka  jego  kolegów z Reprezentacji Polski (Jakub Cwojdziński – Tarnowo Podgórne 569 kręgli  i Mateusz Kraczewski – Leszno  571 kręgli), która finał rozegrała kilka godzin wcześniej i czekała na wynik Kuby. Grę finałową Kuba zakończył z wynikiem 575 kręgli przy fantastycznym dopingu pozostałych zawodników BOSiR-u, z których co niektórzy potracili głos. Łączny wynik 1128 kręgli dał Kubie zwycięstwo. Drugi był Kuba Cwojdziński 1115, a trzeci Mateusz Kraczewski 1107 kręgli.

W 33 już Pucharze  Borów Tucholskich  na starcie  stanęło 113 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. BOSiR Brzesko poza Jakubem reprezentowali:  Gabriel Zastawnik– 497 kręgli, Bartłomiej Hynek, dla którego start w Tucholi był udanym debiutem na kręglarskich torach –  486 kręgli, Maciej Hamielec – 468 kręgli, Rafał Hajdo – 450 kręgli oraz Izabela Cebula – 455 kręgli.  Wszyscy nasi reprezentacji są w kategorii juniorek i juniorów młodszych.  Najbardziej zawiedziony po grze był Gabriel Zastawnik, który liczył na lepszy wynik  i start w finale. 

Kolejną areną zmagań w ramach GP Polski,  gdzie popularny Gabryś będzie mógł powalczyć o lepszy rezultat  będzie w listopadzie kręgielnia w Gostyniu. Wszystkim naszym zawodnikom już dzisiaj życzymy DOBRY RZUT!  

 

Wyjazd zawodników BOSiR Brzesko był współfinansowany przez Powiat Brzeski  w ramach Zadania publicznego pn. „Udział zawodników BOSiR Brzesko w zawodach kręglarstwa klasycznego we Wronkach i Tucholi – dzieci i młodzież trenująca w Sekcji Kręglarstwa Klasycznego”.

 

 

POWIAT BRZESKI

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR