Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Puchar Borów Tucholskich W KRĘGLACH

Kręgielnia

Od zwycięstwa na kręglarskich torach w Tucholi rywalizację w ramach Młodzieżowego Grand Prix Polski  2019/2020 rozpoczął zawodnik BOSiR-u  Brzesko Jakub Kuryło553 zbite kręgle dawały pewny udział w finale i zapewniały czwarte miejsce po eliminacjach. Wyniki najlepszej dwunastki od 525 do 562 kręgle zapowiadały pasjonujący finał  (niewtajemniczonym przypomnijmy, że o zwycięstwie decyduje łączna liczba zbitych kręgli w  eliminacjach i w finale). Już na pierwszym torze Kuba odrobił straty z eliminacji i wysunął się na prowadzenie  konsekwentnie powiększając przewagę nad grającymi obok rywalami na kolejnych dwóch torach. Ostatni tor miał zdecydować czy zagra lepiej niż dwójka  jego  kolegów z Reprezentacji Polski (Jakub Cwojdziński – Tarnowo Podgórne 569 kręgli  i Mateusz Kraczewski – Leszno  571 kręgli), która finał rozegrała kilka godzin wcześniej i czekała na wynik Kuby. Grę finałową Kuba zakończył z wynikiem 575 kręgli przy fantastycznym dopingu pozostałych zawodników BOSiR-u, z których co niektórzy potracili głos. Łączny wynik 1128 kręgli dał Kubie zwycięstwo. Drugi był Kuba Cwojdziński 1115, a trzeci Mateusz Kraczewski 1107 kręgli.

W 33 już Pucharze  Borów Tucholskich  na starcie  stanęło 113 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. BOSiR Brzesko poza Jakubem reprezentowali:  Gabriel Zastawnik– 497 kręgli, Bartłomiej Hynek, dla którego start w Tucholi był udanym debiutem na kręglarskich torach –  486 kręgli, Maciej Hamielec – 468 kręgli, Rafał Hajdo – 450 kręgli oraz Izabela Cebula – 455 kręgli.  Wszyscy nasi reprezentacji są w kategorii juniorek i juniorów młodszych.  Najbardziej zawiedziony po grze był Gabriel Zastawnik, który liczył na lepszy wynik  i start w finale. 

Kolejną areną zmagań w ramach GP Polski,  gdzie popularny Gabryś będzie mógł powalczyć o lepszy rezultat  będzie w listopadzie kręgielnia w Gostyniu. Wszystkim naszym zawodnikom już dzisiaj życzymy DOBRY RZUT!  

 

Wyjazd zawodników BOSiR Brzesko był współfinansowany przez Powiat Brzeski  w ramach Zadania publicznego pn. „Udział zawodników BOSiR Brzesko w zawodach kręglarstwa klasycznego we Wronkach i Tucholi – dzieci i młodzież trenująca w Sekcji Kręglarstwa Klasycznego”.

 

 

POWIAT BRZESKI

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR