Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

bezpłatne badania usg – zaproszenie

Inne

Burmistrz Brzeska oraz Dyrektor BOSiR w Brzesku

zapraszają na profilaktyczne badania USG dzieci

Już  10 października 2019 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z lekarzami kliniki TOP MEDICAL przeprowadzą kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat włącznie pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci”.

Badania są bezpieczne, bezbolesne, bezpłatne i będą przeprowadzane w mobilnym AMBULANSIE Fundacji.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod nr 793 194 958 w dniach od 1 do 10 października. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Badania przeprowadzane będą 10 października 2019 r. tj. czwartek na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku od 9.00 do 17.00. Zakres wykonywanych badań: u dziewczynki tarczyca, węzły chłonne i narządy wewnętrzne jamy brzusznej, u chłopca  zakres jak wyżej + moszna.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

O Fundacji

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce
od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 62 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

W Polsce bardzo ważnym projektem Fundacji Ronalda McDonalda jest ogólnopolski program
„NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz rodziców, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

W akcjach badań USG Fundacji wzięło już udział blisko 60 000 dzieci.

Oprócz kompleksowych badań przesiewowych Fundacja i jej ambulans są znane ze współpracy z centrami krwiodawstwa i angażowania się w akcje zbierania krwi, w czasie, gdy jej najbardziej brakuje.

W 2009 roku Fundacja oddała do użytku pierwszy Pokój Rodzinny w Instytucie – Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. We wrześniu 2015 roku dzięki zaangażowaniu Fundacji otwarto
w Warszawie pierwszy Szpital Przyjazny Rodzinie z kolejnymi Pokojami Rodzinnymi, wyposażony
w łóżka i pościel dla każdej mamy lub taty towarzyszących dziecku. Szpital Pediatryczny WUM przy Żwirki i Wigury 63A to pierwszy w Polsce szpital, gdzie nikt nie śpi na podłodze, a przy każdym z 530 łóżek dla dzieci stoi 530 łóżek dla rodziców.

W październiku 2015 roku Fundacja zakończyła budowę i otworzyła pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda w Krakowie-Prokocimiu, w najbliższym sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Dom jest jedynym na świecie całkowicie bezpłatnym domem dla rodzin długo leczonych dzieci.

Pokoje i domy, to oprócz projektów związanych z badaniami, najważniejsze z programów Fundacji

z których korzystają miliony rodzin.

Fundacja jest organizacją non-profit, a źródłem finansowania są między innymi pieniądze ze zbiórki publicznej, której symbolem jest domek-skarbonka, stojący w każdej restauracji McDonald’s. Przyjaciele Fundacji mogą jej także pomóc odpisem 1% podatku i darowiznami firmowymi.Każdy może pomóc także jako Wolontariusz.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR