Biuletyn informacji publicznej

mistrzostwa polski w pływaniu

Kryta pływalnia

Super wyniki zawodników 14 i 15 letnich na MISTRZOSTWACH POLSKI w PŁYWANIU!!!

Były to najważniejsze zawody w sezonie dla pływaków brzeskiego BOSiRu, gdzie mogli sprawdzić swoją formę w gronie najlepszych polskich zawodników. Do rywalizacji w Olsztynie stanęło blisko 600 czternastolatków, a barwy klubowe BOSiR reprezentowali: Patrycja Smoleń, Julia Dadej, Amelia Marek i Patryk Gibuła. Oświęcim natomiast ugościł ponad 450 zawodników piętnastoletnich w tym naszą reprezentantkę Oliwię Brach.
Amelia Marek na pięć startów zdobyła pięć finałów A, w których w pięknym stylu wywalczyła srebro i dwa brązowe medale (50 motyl, 100 motyl, 50 klasyczny).
Julia Dadej na 800 dowolnym z ósmym czasem w Polsce i dwoma finałami B (5 miejsce na 200 dowolny i 2miejsce na 400 dowolnym).
Patrycja Smoleń po ogromnym progresie w tym sezonie, z super rekordami życiowymi minimalnie otarła się o finały na 50, 100 i 200 grzbietem zajmując kolejno lokaty: 22, 24, 26 miejsce.
Patryk Gibuła wywalczył dwa finały A na 100 i 200 motylkiem, w których zanotował 5 i 7 miejsca, a dodatkowo wygrał finał B na 50 motylkiem.
Oliwia Brach jako jedyna reprezentanta 15 letnia wypływała super wynik na 400 dowolnym co pozwoliło jej zająć 7 miejsce w finale B.
Jeszcze raz wielkie gratulacje dla pływaków bo pokazali, że nie trzeba być wielkim klubem z dziesiątkami zawodników, ale KLUBEM z wielkim sercem do walki i ciężkiej pracy!!!