Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Kręglarski turniej AMICA CUP

Kręgielnia

W dniach 15-16 czerwca 2019r. na czterotorowej kręgielni 9Amica Wronki po raz szesnasty rozegrany został  turniej kręglarstwa klasycznego Amica Cup. Jest to największy turniej kręglarski rozgrywany w kategorii open. Cenne nagrody przyciągają corocznie niemalże całą krajową czołówkę  zawodników. Tak też było i tego roku.  Do startu zgłosiło się 108 zawodników i 50 zawodniczek. Z brzeskich kręglarzy najlepiej zaprezentowała się Natalia Cebula (zawodniczka sekcji BOSiR Brzesko). Jej wynik z eliminacji (381 kręgli) zapewnił jej pewny udział w grze finałowej,  a w klasyfikacji par kobiet Natalia wraz z Weroniką Paszyk (9 Amica Wronki)  zajęła 3 miejsce.  Z naszych chłopaków najlepiej zagrał Jakub Tomczyk (373 kręgle),  niestety Kubie zabrakło 1 kręgla  by awansować do finału. Wyniki pozostałych zawodników sekcji BOSiR Brzesko na poziomie od 350 -370 kręgli nie zapewniały udziału w grze finałowej.  Niedzielne finały (rozgrywane w systemie pucharowym) wygrał  w kategorii mężczyzn Michał Szulc z Leszna,  a w kategorii kobiet Justyna Szymańska z Gdańska.

Natalii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjazd zawodników BOSiR Brzesko był współfinansowany przez Powiat Brzeski  w ramach zadania publicznego pn. „Udział zawodników BOSiR Brzesko w zawodach kręglarstwa klasycznego we Wronkach i Tucholi – dzieci i młodzież trenująca w Sekcji Kręglarstwa Klasycznego”