Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kręglarstwie

Kręgielnia

W dniu  8 czerwca 2019r.  na kręgielni BOSiR Brzesko odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym.  Na kręglarskich torach swoje umiejętności  zaprezentowali  zawodnicy z trzech klubów.

BOSiR Brzesko (województwo małopolskie)

KS Pilica Tomaszów Mazowiecki (województwo  łódzkie)

KS Polonia Łaziska Górne (województwo śląskie)

Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach:

– indywidualnie z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców

– kategoria par również z podziałem na dziewczęta i chłopcy

– kategoria tandemów mieszanych .

Indywidualnie w kategorii  dziewcząt tryumfowały:

1. Kompa Małgorzata  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)
  2. Kujda  Kornelia  (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)
  3. Wołczyk Karolina (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)

Reprezentująca BOSiR Brzesko Izabela Cebula z wynikiem 453 kręgle  zajęła 7 miejsce.

O wiele lepiej spisali się nasi  młodzicy. Gabriel Zastawnik (518 kręgli) zajął w klasyfikacji indywidualnej 2 miejsce ustępując jedynie zawodnikowi Pilicy Tomaszów Mazowiecki Michałowi Skalskiemu (555 kręgli).  Drugi z naszych reprezentantów Rafał Hajdo z wynikiem 506 kręgli zajął 3 miejsce. W swoim debiucie Piotr Morawiec (BOSiR Brzesko) zbił 450 kręgli.

Wynik naszych młodzików (łącznie  1024 kręgle) pozwolił na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji par młodzików.

Pierwsze miejsce zajęła para z Tomaszowa (Skalski Michał, Kolecki Norbert) z wynikiem 1052 kręgle.

W kategorii par młodziczek wszystkie trzy miejsca na podium przypadły zawodniczkom z Tomaszowa:

1. Kompa Małgorzata, Wołczyk Karolina (1000 kręgli)
  2. Kujda Kornelia, Mąkola Oliwia  (958 kręgli)
  3. Skoneczna Aleksandra, Przybyła Aleksandra  (932 kręgle)

W ostatniej z rozegranych konkurencji  (tandemy mieszane)  tryumfowali zawodnicy z Polonii Łaziska Górne.  Nasza para Iza Cebula, Gabriel Zastawnik zajęła w tej konkurencji 3 miejsce.

Kolejność na podium była następująca:

1. Skutela Julia, Erkier Jakub (Polonia Łaziska Górne)
  2. Kompa Małgorzata, Skalski Michał (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki)
  3. Cebula Izabela, Zastawnik Gabriel (BOSiR Brzesko)

Były to ostanie turniejowe zmagania na kręglarskich torach w tej kategorii wiekowej w sezonie 2018/2019

Zawodnikom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i spokojnego wakacyjnego wypoczynku.