Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Zawody w Lesznie – zakończenie GRAND PRIX w kręglach klasycznych

Kręgielnia

Szóstka zawodników reprezentowała BOSiR Brzesko na rozgrywanych w dniach 25-28.04.2019r. ogólnopolskich zawodach kręglarstwa klasycznego w Lesznie.

W kategorii dziewczynek  debiutująca na kręglarskich torach Gabrysia Toboła zajęła z wynikiem 275 kręgli bardzo dobre 11 miejsce. Do finału awansowali: w kategorii młodziczka – Izabela Cebula, a w kategorii młodzik – Rafał Hajdo i Gabriel Zastawnik. Ten ostatni w niedzielnym finale zagrał tor życia zbijając 174 kręgle (brawo Gabryś). W ostatecznej rywalizacji Gabriel Zastawnik zajął 5 miejsce  Izabela i Rafał ukończyli rywalizację na 7 pozycji.  Kilka kręgli by awansować do finału zabrakło Jakubowi Kuryło. Kuba po eliminacjach był 8, a Maciej Hamielec z wynikiem 510 kręgli w stawce 26 zawodników zajął 17 miejsce.

Zawody zakończyły się podsumowaniem i wręczeniem upominków za rywalizację w całym cyklu GRAND PRIX 2018/2019 (6 ogólnopolskich turniejów).

Na najwyższym stopniu podium  w tej rywalizacji stanął w kategorii junior młodszy  Jakub Kuryło (BOSiR Brzesko) wyprzedzając Jakuba Cwojdzińskiego (Alfa Vector Tarnowo Podgórne) i Jakuba Kląskałę (9 Amica Wronki). Drugie miejsce na  podium w tej samej rywalizacji w kategorii młodziczka  zajęła Izabela Cebula.

W całym cyklu  w stawce 39 zawodników w kategorii młodzik Gabryś Zastawnik był 9, a Rafał Hajdo 10.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy udanych startów w sezonie 2019/2020.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach Projektu Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu.