Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

brzescy kręglarze w akcji…

Kryta pływalnia

Wielkopolska Zaprasza (Poznań) — Grand Prix Polski Puchar Leszna

W miniony weekend równocześnie odbywały się dwa ogólnopolskie turnieje kręglarskie. Na kręgielni Czarnej Kuli w Poznaniu dzieci, młodziczki, młodzicy, juniorki młodsze oraz juniorzy młodsi walczyli w zawodach “Wielkopolska Zaprasza”. Do startu przystąpiło łącznie 69 graczy z całej Polski.

Brzeski klub reprezentowali Łukasz Łazowski oraz Bartosz Pośladek w kategorii junior młodszy. Łukasz zakończył start na 2 pozycji uzyskując wynik eliminacji 556 kręgli i finału 526 kręgli przegrywając jedynie z zawodnikiem Startu Gostyń – Patrykiem Łukaszewskim, który zbił łącznie 13 kręgli więcej od brzeszczanina. Bartosz uplasował się tuż za podium na 4 miejscu z wynikiem eliminacji 526 kręgli i finału 524 kręgli tracąc miejsce na podium o zaledwie 4 kręgle na korzyść Jędrzeja Dmowskiego – zawodnika OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

Klasyfikację klubową zwyciężyli zawodnicy OSiR Vector Tarnowo Podgórne tuż przed KK Dziewiątką Amica Wronki oraz Startem Gostyń. BOSiR Brzesko uplasował się na 6 pozycji.

Na kręgielni Polonii 1912 w Lesznie rywalizowali natomiast dorośli zawodnicy w zawodach o Puchar Leszna, który jest turniejem otwierającym cykl Grand Prix Polski 2017. Brzeski klub reprezentowało dwóch graczy Jakub Nosal, który w eliminacjach zaliczył swój najlepszy start w życiu uzyskując świetny wynik 581 kręgli. Finał w wykonaniu Kuby już słabszy bo jedynie 474 punkty i końcowa 14 pozycja. Drugim zawodnikiem BOSiR-u był Patryk Paryło, który zdobył przyzwoite 538 punktów i zakończył start na 35 pozycji. Warto zaznaczyć, że w tym roku turniej w Lesznie miał niesamowicie wysoki poziom co pokazały wyniki –  aż 14 zawodników rzuciło powyżej 600 punktów! “Kosmiczny” wynik w eliminacjach zanotował zawodnik Alfa Vector Tarnowo Podgórne – Dawid Strzelczak, a mianowicie 678 punktów!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”19″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR