Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Inauguracja sezonu kręglarskiej superligi 2017/2018

Kręgielnia

Zawodnicy brzeskiego BOSiR – u rozpoczęli sezon kręglarski w sobotę 9 września z aktualnym Mistrzem Polski Alfą Vector Tarnowo – Podgórne. Mecze wyjazdowe są zawsze bardzo ciężkie tym bardziej, że do pokonania mieliśmy prawie 600 km.

W pierwszym bloku na torach pojawili się Jakub Tomczyk oraz Mateusz Godzik. Jakub po przeciętnej grze jak na jego możliwości gładko przegrał z Bonkiem w stosunku 4:0. Mateusz natomiast zaprezentował się bardzo dobrze co jednak nie pozwoliło pokonać przeciwnika (3.5:0,5 Strzelczak). Wynik Mateusza to 565 kręgli.

Druga odsłona to występ debiutanta w lidze Jakuba Kuryło (młodzik). Stres wywołay debiutem w gronie seniorów spowodował, że Jakub przegrał swój pojedynek 3:1 (wynik 527 kręgli). Łukasz Łazowski nie trafił z formą i został zmieniony po 1 bloku, gdzie zanotował wynik 114 kręgli. Ten wynik nie mógł dać dobrego efektu końcowego (zmiana na Szymona Kosza i łączny wynik chłopaków to 486 kręgli).

W ostatnim bloku zagrali najbardziej doświadczeni zawodnicy brzeskiej drużyny. Krzysztof Soból zagrał bardzo wyrównane spotaknie z Leszkiem Torką, gdzie minimalnie przegrał pojedynek w kręglach, tory 2:2 w stosunku 586:575. Zabrakło trochę koncentracji tłumaczył Krzysztof. Marcel Kociołek rywalizował z Jarosławem Michalakiem i jako jedyny z brzeskiej drużyny zdobył punkt. Wynik 566 kręgli dał wysokie zwycięstwo nad Michalakiem w stosunku 2:2. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Tarnowa Podgórnego, lecz były bardzo ciekawe momenty tego spotkania, gdzie przegrywaliśmy 1 kręglem tor.

Kolejny dzień emocji to niedzielny mecz z ekipą Czarnej Kuli w Poznaniu (bardzo trudna kręgielnia i nie wygodny rywal). W pierwszym bloku pojawili się najmocniejsi zawodnicy meczu z Tarnowem Podgórnym, a więc Marcel Kociołek, który podejmował Artura Piosika oraz Krzysztof Soból, który zagrał z Karolem Nowakiem. Brzescy kręglarze pewnie wygrali swoje pojedynki w stosunkach 3:1 i te zwycięstwa dały po pierwszym bloku bardzo dużą przewagę 65 kręgli.Kolejny blok to gra Jakuba Tomczyka oraz Mateusza Godzika. Mateusz tym razem gra bardzo słabo i przegrywa wysoko swój pojedynek. Jakub Tomczyk po niewykorzystanych okazjach przegrywa w stosunku 3:1 pojedynek, lecz sumą kręgli wygrał 524:531. Łukasz Łazowski po świetnej grze na pierwszych dwóch torach pokonał Macieja Dokowicza 2:0. Niestety kojelne dwa tory to zapaść gry Łukasza co w końcowym rachunku ( 2:2 ) przegrywa pojedynek o 4 kręgle. Łukasz w ostatnich 10 rzutach nie zrobił „2” dziewiątek. Pewny punkt dla BOSiR oddajemy „Czarnej” za darmo. Można powiedzieć, że przegraliśmy wygrany mecz chociaż otwarcie było rewelacyjne.

Łukasz i Jakub słabą koncentracją przegrali swoje „pewne” wygrane pojedynki. Przegrywamy po dobrym meczu w Czarnej Kuli 6:2. Mogło być tak pięknie i zwycięstwo 6:2 dla drużyny BOSiR Brzesko.

Już w niedzielę 17 września o godzinie 12:00 podejmiemy na własnym obiekcie drużynę Poloni 1912 Leszno. Liczymy, że własna Kręgielnia będzie szczęśliwa dla naszych zawodników.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. DOBRY RZUT!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR