Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Pływacy BOSiR Brzesko wrócili do domu z tarczą

Kryta pływalnia

Pływacy BOSiR Brzesko wrócili do domu z tarczą z Mistrzostw Okręgu w Pływaniu w Bochni przywożąc 20 medali, w tym 7 złotych krążków

W ostatni weekend na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni zostały zorganizowane Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu dla roczników 2004 – 2007 oraz Memoriał na 200m stylem dowolnym im. Jana Kota. Do rywalizacji stanęło 25 klubów z Małopolski oraz  Towarzystwo Pływackie Zielona Góra i UKS Delfin Piotrków Trybunalski. W sumie do walki o medale mistrzostw wystartowało aż 354 zawodników. Do Bochni ekipa BOSiR Brzesko przyjechała w najmocniejszym swoim składzie, praktycznie ze wszystkimi zawodnikami pod opieką Michała Kacera.

Zmagania rozpoczął wyścig na 50m stylem motylkowym. Worek z medalami, jak się później okazało otworzyła najmłodsza zawodniczka BOSiR 10-letnia Natalia Gicala, wskakując na najniższy stopień podium. Większość czekała jednak na start Najlepszego Pływaka Małopolski 13 – latków Ksawerego Masiuka oraz depczącego mu od początku sezonu po piętach Kacpra Stanka (13) z UKS SMS Galicja Kraków. Na starcie obaj zawodnicy stanęli z identycznym czasem zgłoszenia, rekordem życiowym 31.10 s. Walka pomiędzy nimi była zaciekła, w efekcie o prawie pół sekundy wyprzedził Stanka Masiuk zdobywając ….. srebro, bo zwycięzcą ku zdumieniu wszystkich został pływak KS Płetwal Zakopane Mateusz Mamcarz (13), który poprawił swoja „życiówkę” aż o prawie 6 sekund i pogodził na mecie kolegów. W kolejnym starcie na 100m klasykiem Amelia Marek (12) zdobyła swoje pierwsze złoto tego dnia w pięknym stylu. Po klasyku rozpoczęto zmagania na 100m grzbietem. Patrycja Smoleń (12), wywalczyła srebro, przegrywając tylko z doskonałą Justyną Poznańską (12) z UKS SP8 Chrzanów. Wśród chłopców klasą samą dla siebie był Ksawery Masiuk, który wygrał z Michałem Pruszyńskim z TP Zielona Góra. W stylu zmiennym na 100m wśród dziewcząt Amelia Marek wywalczyła brązowy medal, co można uznać za spory sukces. Amelia Marek w swoim starcie na 200m klasykiem nie dała żadnych szans rywalkom i wywalczyła drugie złoto w tym dniu. O ile wynik Marek był do przewidzenia, o tyle trzecie miejsce na tym dystansie Oliwi Mikulskiej wśród 13-latek był sporą niespodzianką, bo podium wygrała z utytułowaną Sandrą Sopatą (13) z STS Nowy Sącz. Równie miłą niespodziankę w kolejnym starcie na 200m stylem grzbietowym sprawiła Patrycja Smoleń, która tym razem wywalczyła w dobrze obstawionej stawce brąz. Wśród chłopców Ksawery Masiuk w swoim koronnym dystansie pokazał, że jest bezkonkurencyjny i na mecie wyprzedził Michała Pruszyńskiego TP Zielona Góra o prawie 9s wygrywając drugie złoto tego dnia. Dzień wśród konkurencji indywidualnych zamknęło 400m dowolnym. Wśród dziewcząt wielka niespodziankę sprawiła Julia Dadej (12), która spróbowała z udanym skutkiem swoich sił na tym dystansie i zajęła 3 miejsce ustępując tylko utytułowanej Wiktorii Ziober z UKS SP8 Chrzanów oraz równie dobrej Kamili Kania z Solne Miasto Wieliczka. Wśród 13-latek o mało co, a byłaby równie miła niespodzianka ale niestety Oliwia Brach na mecie przegrała walkę o trzecie miejsce z Renatą Wilczek z Płetwala Zakopane. O ile tutaj zabrakło niewiele do szczęścia, o tyle Patryk Gibuła (12) szczęściu dopomógł i na tym samym dystansie zajął doskonałe drugie miejsce ustępując jedynie liderowi klasyfikacji 12-latków Jakubowi Gościńskiemu z UKS SMS Galicja Kraków.

Drugi dzień zmagań zawodnicy BOSiR rozpoczęli  na 50m grzbietem. Ponownie miłą niespodziankę sprawiła Patrycja Smoleń wypływając brązowy medal w dobrej stawce. Wśród chłopców szans konkurencji nie dał Ksawery Masiuk zdobywając w grzbiecie kolejny złoty medal, poprawiając przy tym swój rekord życiowy. W kolejnej konkurencji na 50m wśród 12-latek znowu klasa sama dla siebie była Amelia Marek wygrywając kolejne złoto w pięknym stylu. W kolejnym starcie na 100m motylkowym Patryk Gibuła musiał uznać wyższość Filipa Mordarskiego z STP Nowy Sącz. Nie był na mecie pocieszony ale jest faktem, że Mordarski zrobił w ostatnim półroczu olbrzymie postępy. W kolejnym starcie na 200m zmiennym o mało co, a mielibyśmy miłą niespodziankę, bo kolejne złoto wygrała Amelia Marek, a Patrycji Smoleń do podium zabrakło bardzo niewiele i zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Patryk Gibuła wśród chłopców na tym dystansie znowu musiał uznać wyższość Filipa Mordarskiego z STP Nowy Sącz oraz Bartka Sowy z UKS SMS Galicja Kraków zajmując trzecie miejsce.  Zmagania indywidualne drugiego dnia zakończyło 800m dowolnym. W gronie 12 latek ponownie wielką niespodziankę sprawiła Julia Dadej wypływając drugie miejsce i ustępując najwyższe miejsce na podium utytułowanej Kamili Kani z Solnego Miasta Wieliczka. Wśród 13-latek brązowy medal wywalczyła Oliwia Brach.

Ostatecznie BOSiR Brzesko „zgarnął” 20 medali. W klasyfikacji generalnej tym razem ani Masiuk, ani Marek nie stanęli na najwyższym podium, ale z reguły jest tak, że ten kto nie wygra na 800m dowolnym, ma małe szanse na sukces końcowy w klasyfikacji. Pomimo wszystko Mistrzostwa można uznać za bardzo udane. Amelia Marek potwierdziła swoja dominację w klasyku, Ksawery Masiuk w grzbiecie zgarniając komplet złotych medali. Patrycja Smoleń pokazała swoje aspiracje do walki o dobre miejsca na podium w stylu grzbietowym, a Julka Dadej i Oliwia Brach na długich dystansach w dowolnym. Patryk Gibuła ma wielki potencjał, który ponownie pokazał, ale musi jeszcze więcej wysiłku włożyć w treningi, aby czołówka nie „odpłynęła”.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR