Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Pływacy BOSiR Brzesko wrócili do domu z tarczą

Kryta pływalnia

Pływacy BOSiR Brzesko wrócili do domu z tarczą z Mistrzostw Okręgu w Pływaniu w Bochni przywożąc 20 medali, w tym 7 złotych krążków

W ostatni weekend na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni zostały zorganizowane Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu dla roczników 2004 – 2007 oraz Memoriał na 200m stylem dowolnym im. Jana Kota. Do rywalizacji stanęło 25 klubów z Małopolski oraz  Towarzystwo Pływackie Zielona Góra i UKS Delfin Piotrków Trybunalski. W sumie do walki o medale mistrzostw wystartowało aż 354 zawodników. Do Bochni ekipa BOSiR Brzesko przyjechała w najmocniejszym swoim składzie, praktycznie ze wszystkimi zawodnikami pod opieką Michała Kacera.

Zmagania rozpoczął wyścig na 50m stylem motylkowym. Worek z medalami, jak się później okazało otworzyła najmłodsza zawodniczka BOSiR 10-letnia Natalia Gicala, wskakując na najniższy stopień podium. Większość czekała jednak na start Najlepszego Pływaka Małopolski 13 – latków Ksawerego Masiuka oraz depczącego mu od początku sezonu po piętach Kacpra Stanka (13) z UKS SMS Galicja Kraków. Na starcie obaj zawodnicy stanęli z identycznym czasem zgłoszenia, rekordem życiowym 31.10 s. Walka pomiędzy nimi była zaciekła, w efekcie o prawie pół sekundy wyprzedził Stanka Masiuk zdobywając ….. srebro, bo zwycięzcą ku zdumieniu wszystkich został pływak KS Płetwal Zakopane Mateusz Mamcarz (13), który poprawił swoja „życiówkę” aż o prawie 6 sekund i pogodził na mecie kolegów. W kolejnym starcie na 100m klasykiem Amelia Marek (12) zdobyła swoje pierwsze złoto tego dnia w pięknym stylu. Po klasyku rozpoczęto zmagania na 100m grzbietem. Patrycja Smoleń (12), wywalczyła srebro, przegrywając tylko z doskonałą Justyną Poznańską (12) z UKS SP8 Chrzanów. Wśród chłopców klasą samą dla siebie był Ksawery Masiuk, który wygrał z Michałem Pruszyńskim z TP Zielona Góra. W stylu zmiennym na 100m wśród dziewcząt Amelia Marek wywalczyła brązowy medal, co można uznać za spory sukces. Amelia Marek w swoim starcie na 200m klasykiem nie dała żadnych szans rywalkom i wywalczyła drugie złoto w tym dniu. O ile wynik Marek był do przewidzenia, o tyle trzecie miejsce na tym dystansie Oliwi Mikulskiej wśród 13-latek był sporą niespodzianką, bo podium wygrała z utytułowaną Sandrą Sopatą (13) z STS Nowy Sącz. Równie miłą niespodziankę w kolejnym starcie na 200m stylem grzbietowym sprawiła Patrycja Smoleń, która tym razem wywalczyła w dobrze obstawionej stawce brąz. Wśród chłopców Ksawery Masiuk w swoim koronnym dystansie pokazał, że jest bezkonkurencyjny i na mecie wyprzedził Michała Pruszyńskiego TP Zielona Góra o prawie 9s wygrywając drugie złoto tego dnia. Dzień wśród konkurencji indywidualnych zamknęło 400m dowolnym. Wśród dziewcząt wielka niespodziankę sprawiła Julia Dadej (12), która spróbowała z udanym skutkiem swoich sił na tym dystansie i zajęła 3 miejsce ustępując tylko utytułowanej Wiktorii Ziober z UKS SP8 Chrzanów oraz równie dobrej Kamili Kania z Solne Miasto Wieliczka. Wśród 13-latek o mało co, a byłaby równie miła niespodzianka ale niestety Oliwia Brach na mecie przegrała walkę o trzecie miejsce z Renatą Wilczek z Płetwala Zakopane. O ile tutaj zabrakło niewiele do szczęścia, o tyle Patryk Gibuła (12) szczęściu dopomógł i na tym samym dystansie zajął doskonałe drugie miejsce ustępując jedynie liderowi klasyfikacji 12-latków Jakubowi Gościńskiemu z UKS SMS Galicja Kraków.

Drugi dzień zmagań zawodnicy BOSiR rozpoczęli  na 50m grzbietem. Ponownie miłą niespodziankę sprawiła Patrycja Smoleń wypływając brązowy medal w dobrej stawce. Wśród chłopców szans konkurencji nie dał Ksawery Masiuk zdobywając w grzbiecie kolejny złoty medal, poprawiając przy tym swój rekord życiowy. W kolejnej konkurencji na 50m wśród 12-latek znowu klasa sama dla siebie była Amelia Marek wygrywając kolejne złoto w pięknym stylu. W kolejnym starcie na 100m motylkowym Patryk Gibuła musiał uznać wyższość Filipa Mordarskiego z STP Nowy Sącz. Nie był na mecie pocieszony ale jest faktem, że Mordarski zrobił w ostatnim półroczu olbrzymie postępy. W kolejnym starcie na 200m zmiennym o mało co, a mielibyśmy miłą niespodziankę, bo kolejne złoto wygrała Amelia Marek, a Patrycji Smoleń do podium zabrakło bardzo niewiele i zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Patryk Gibuła wśród chłopców na tym dystansie znowu musiał uznać wyższość Filipa Mordarskiego z STP Nowy Sącz oraz Bartka Sowy z UKS SMS Galicja Kraków zajmując trzecie miejsce.  Zmagania indywidualne drugiego dnia zakończyło 800m dowolnym. W gronie 12 latek ponownie wielką niespodziankę sprawiła Julia Dadej wypływając drugie miejsce i ustępując najwyższe miejsce na podium utytułowanej Kamili Kani z Solnego Miasta Wieliczka. Wśród 13-latek brązowy medal wywalczyła Oliwia Brach.

Ostatecznie BOSiR Brzesko „zgarnął” 20 medali. W klasyfikacji generalnej tym razem ani Masiuk, ani Marek nie stanęli na najwyższym podium, ale z reguły jest tak, że ten kto nie wygra na 800m dowolnym, ma małe szanse na sukces końcowy w klasyfikacji. Pomimo wszystko Mistrzostwa można uznać za bardzo udane. Amelia Marek potwierdziła swoja dominację w klasyku, Ksawery Masiuk w grzbiecie zgarniając komplet złotych medali. Patrycja Smoleń pokazała swoje aspiracje do walki o dobre miejsca na podium w stylu grzbietowym, a Julka Dadej i Oliwia Brach na długich dystansach w dowolnym. Patryk Gibuła ma wielki potencjał, który ponownie pokazał, ale musi jeszcze więcej wysiłku włożyć w treningi, aby czołówka nie „odpłynęła”.

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR