Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Mamy V-CE Mistrza Świata !!!

Kryta pływalnia

W ubiegły weekend w niemieckim mieście Dettenheim odbyły się Mistrzostwa Świata w kręglach klasycznych (młodzików). W składzie reprezentacji Polski znalazło się 2 zawodników  BOSiR Brzesko. JAKUB KURYŁO  reprezentował Polskę i BOSiR Brzesko w starcie indywidualnym oraz mikście. Doskonała gra Kuby w eliminacjach (556 kręgli) dała mu piąte miejsce, natomiast gra finałowa (557 kręgli – NOWY OFICJALNY REKORD ŻYCIOWY KUBY) to wspaniałe rzuty Kuby, które dały mu REWELACYJNE 2 miejsce i tytuł V-CE MISTRZA ŚWIATA!!! Ten doskonały występ Jakuba to przede wszystkim jego talent oraz systematyczny trening pod okiem trenera. Należy również pamiętać, że sześć lat pracy Kręgielni po przejęciu jej przez BOSiR Brzesko przynosi pożądane efekty w postaci takim tytułów dla naszych wychowanków. Systematycznie organizowane turnieje i zajęcia dla dzieci przyciągają coraz nowych młodych sportowców, z których najlepsi będą posiadać licencję zawodniczą i uczestniczyć w turniejach ogólnopolskich. W mikście Kuba startował z Martą Stachowiak (OSiR Vector Tarnowo Podgórne). I ich gra pozwoliła na zajęcie dobrego 6 miejsca. Drugi nasz zawodnik to IGOR SZYDŁOWSKI, który występuje w składzie reprezentacji Polski Juniorów, swój udział w MŚ będzie miał we wtorek 16 maja. Trzymamy kciuki.

Jakub Kuryło to młody zawodnik, który trzy lata temu przyszedł z mamą na jeden z turniejów kręglarskich, którego organizatorem był BOSiR Brzesko. I tak się zaczęła jego przygoda z kręglami.  Kuba wraz z rodzicami i wujkiem postanowili, że będzie on należał do sekcji BOSiR i zaczął systematycznie uczestniczyć w treningach. Pierwszy jego trener Bogumił Kulka zobaczył w nim duży potencjał i nauczył go prawidłowej techniki rzutu, rozbiegu, itp. Kolejnym trenerem Jakuba został Marcel Kociołek, wielokrotny reprezentant Polski w kręglach, który doszlifował kręglarski talent Kuby.

Należy również zaznaczyć, że te wszystkie sukcesy nie były by możliwe bez odpowiednich decyzji dyrektora BOSiR Marka Dadeja oraz Burmistrza Grzegorza Wawryki oraz możliwości finansowania takich młodych talentów, jakim niewątpliwie jest JAKUB KURYŁO.

Te wszystkie elementy miały ogromny wpływ na ten WIELKI SUKCES!!! Tytuł V-ce Mistrza Świata to sytuacja, która nie często się zdarza w naszym mieście, dlatego warto ją i Kubę promować.

Kuba DOBRY RZUT!!!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR