Fontanna w Brzesku
Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Pasjonat Sportowej Polski 2014 dla Marka Dadeja

Inne

W czasie uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, czterdzieści jeden samorządów z całej Polski odebrało wyróżnienie i tytuł „Sportowa gmina 2014”. Wśród wyróżnionych gmin znalazły się dwie z Małopolski: Brzesko i Kraków. Wyróżnienie przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji oraz starają się zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Dyplom z rąk wielokrotnych medalistów olimpijskich i mistrzów świata, Jacka Wszoły, Mariana Woronina raz Andrzeja Suprona odebrali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz przewodniczący RM Tadeusz Pasierb.

Podczas gali, dyplomem oraz medalem „Pasjonat Sportowej Polski 2014” uhonorowany został już po raz drugi Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzesku,

Pasjonat Sportowej Polski to :
– osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, jest wzorem i autorytetem dla innych.

Burmistrz oraz samorządowcy Brzeska starają się zabezpieczać coraz większe nakłady na rozwój infrastruktury sportowej. Przy każdym planowaniu budżetu miasto dba o to, aby przeznaczać środki na wspieranie działań sportowych i inwestycje z nimi związane, co służy mieszkańcom. Wybudowane boiska, hale sportowe, place zabaw stwarzają możliwości do prowadzenia aktywnego, bezpiecznego stylu życia. Efekty już mamy. Brzescy kręglarze uczestniczą w rozgrywkach centralnej ligi kręglarskiej, wychowanek BOSiR w pływaniu jest reprezentantem Polski i wielokrotnym mistrzem Europy, drużyna piłkarska obecnie występuje w II lidze. Uczniowie brzeskich szkół są zwycięzcami w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych. Obecnie goście odwiedzający naszą gminę coraz aktywniej spędzają czas korzystając z bogatego zaplecza sportowego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”40″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR
Partnerzy BOSIR