Brzeska Rodzina 3+
Biuletyn informacji publicznej

Kręglarze na zawodach we Wronkach

Kręgielnia

XXXI Puchar Wronek za nami. 153 reprezentantów z 11 klubów, mnóstwo dobrych wyników, blisko 50 godzin startów oraz
wiele kręglarskich emocji.

Kręglarze z BOSiR Brzesko wyruszyli aż 15-osobowym składem na Ogólnopolski Turniej Kręglarski do Wronek. Tak duża grupa dzieci i młodzieży, która godnie reprezentuje BOSiR oraz Gminę Brzesko świadczy o coraz większym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu, która prawidłowo rozwija się w sekcji kręglarskiej BOSiR Brzesko. W konkurencji DZIECI wystąpili: Julia Chrabąszcz oraz Rafał Hajdo. Ci debiutujący młodzi kręglarze ustanowili swoje „nowe rekordy życiowe”. Julia z łącznym wynikiem 639 kręgli zajęła bardzo dobre
4 miejsce. Rafał po znakomitych wynikach z eliminacji i finale uplasował się na 2 miejscu,
z łącznym wynikiem aż 684 kręgle.

W kategorii młodziczki wystąpiły kolejne debiutantki: Julia Bodura oraz Izabela Cebula i jak na pierwsze starty zagrały przyzwoite wyniki. Troszkę słabszy występ zanotował nasz Mistrz Polski z ubiegłego roku Jakub Kuryło, który zajął 4 miejsce z łącznym wynikiem 1066 kręgli. Przypomnijmy, że Jakub będzie reprezentował Polskę na zawodach Pucharu Świata U-14 w Detenheim (Niemcy) w tym roku. Gabriel Zastawnik z 447 zbitymi kręglami zajął 28 miejsce. W kategorii Juniorki Młodsze Karolina Gurgul z wynikiem 1071 kręgli zajęła bardzo dobre 5 miejsce. Juniorzy Młodsi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony: Jakub Tomczyk po znakomitej grze z łącznym wynikiem 1120 kręgli zajął 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. Damian Czernecki po słabszej grze w finale zakończył swój start na 7 lokacie. Dzięki znakomitym wynikom drużyna BOSiR Brzesko zajęła 3 miejsce w klasyfikacji klubowej.